Mahçiçek; “İnsanlığı aydınlatan Öğretmenlerdir”

Mahçiçek; “İnsanlığı aydınlatan Öğretmenlerdir”

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek;

“İnsanlığı aydınlatan Öğretmenlerdir”

 

ONİKİŞUBAT / Kahramanmaraş’ın Onikişubat ilçesi belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, “İnsanlığı Aydınlık Yarınlara Taşıyan Öğretmenlerimizdir”

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla mesaj yayınladı.

Başkan Mahçiçek, mesajında milletlerin gelişmişlik düzeyinin eğitime verdikleri önemle ölçüldüğünü vurgulayarak, eğitimde en önemli unsurun hiç kuşkusuz öğretmenler olduğunun altını çizdi ve şunları aktardı:

“Öğretmenler, insanlığı aydınlık yarınlara taşıyan adsız kahramanlardır. Özverinin simgesi olan, değeri yılda bir gün yapılan kutlamalarla anlatılamayacak kadar büyük olan öğretmenlerimiz hem günümüz hem de geleceğimiz açısından çok önemlidirler.

Toplumların kalkınmasında ve gelişmesinde en önemli etken eğitim sistemidir. Öğretmenler de bu sistemin en önemli parçasıdır. Bir toplumun hamurunu yoğuran ve ona şekil veren öğretmenler, toplumların yarınlara güvenle bakabilmeleri, geleceklerini garanti altına alabilmeleri için varlığına ihtiyaç duyulan en önemli kişilerdir.

Öğretmenlerimiz, geleceğimizin bizatihi kendisi olan çocuklarımızı en iyi şekilde ve çağdaş donanımlarla bezerken, en zor koşullarda dahi, ülkesine ve milletine olan bağlılık ve hizmet anlayışından kopmadan, erdemli, hoşgörü sahibi, demokratik, laik ve insani değerlere bağlı, sorgulayıcı ve araştırmayı ilke edinmiş bireyler olarak hayata hazırlamayı hedef edinmişlerdir.

Başkan Hanefi Mahçiek : “ Bizlerden geleceği devralacak yavrularımızı sevgiyle, eğitimle, öğretimle besleyen öğretmenler, bir insan yetiştirmenin verdiği mutluluğu mesleğinin manevi karşılığı olarak değerlendirerek, görevlerin en soylusunu icra ediyor.

Yüce Yaratanın Peygamberimize ‘OKU’ şeklindeki emri, ‘Bana bir harf öğretenin 40 yıl kölesi olurum’ diyen ilmin kapısı Hz. Ali’nin düsturu ilmin, okumanın ve okutmanın önemini yeterince açıklamaktadır.

Ülkemizi, insanımızı aydınlık bir geleceğe taşımak gibi yüksek ideallere sahip, güç şartlar altında Anadolu’nun her köşesinde görevlerini layıkıyla yerine getirmeye çalışan, çocuklarımızın geleceklerini şekillendiren Başta Başöğretmenimiz Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü kutluyor, başarı ve huzur dolu yarınlar diliyorum” ifadelerine yer derdi.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co