Mahçiçek: “Her toplumun en kutsal varlığı, annelerdir”

Mahçiçek: “Her toplumun en kutsal varlığı, annelerdir”

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, istisnasız her toplumun en kutsal varlığının anneler olduğunu kaydetti.

Başkan Mahçiçek, “Anneler Günü” dolayısıyla yayımladığı mesajında, “Anne, karşılıksız sevgi demektir. Ölçülemez fedakarlık ve bir ömür boyu süren emektir annelik” ifadelerini kullandı. Dili, dini, rengi, ırkı ne olursa olsun her insanın en kıymetli varlığının annesi olduğunu kaydeden Mahçiçek, mesajında şu düşüncelere yer verdi:

“Hiç kuşkusuz toplumun temelini aileler oluşturur. Ailenin mimarları ise eli öpülesi annelerdir. Çünkü karşılıksız sevginin yegane adresidir anne. Anne, bir ömür boyu süren emek, fedakarlık ve sonsuz hoşgörü demektir. Bu yüzdendir ki en kutsal varlığımız hep annelerimizdir.

Onlar, ilk öğretmenimiz, ilk koruyucumuz, dayanağımız ve sevgi kaynağımızdır. Doğumdan ölüme kadar geçen süreçte nurlu ellerini üzerimizden eksik etmez, sevgi ve şefkatle yolumuza ışık tutarlar. Bu nedenle cennete giden yol onların ayaklarının altından geçer. Dolayısıyla onlar için ne yapsak haklarını ödeyemeyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle varlık sebebimiz, annelerimizin “Anneler Gününü” tebrik ediyor; sevgi, saygı ve hürmetlerimi sunuyorum” dedi.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co