Mahçiçek: “Gençliğimize duyduğumuz güvenle geleceğe umutla bakıyoruz”

Mahçiçek: “Gençliğimize duyduğumuz güvenle geleceğe umutla bakıyoruz”

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında, “Gençliğimize duyduğumuz güvenle geleceğe umutla bakıyoruz” ifadelerini kullandı.

Başkan Mahçiçek, İstiklal Savaşının başlangıç noktasını ifade eden 19 Mayıs 1919’un Türk tarihinde müstesna bir yere sahip olduğunu belirtti. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının 19 Mayıs’ta Samsun’a çıkmasıyla başlayan milli mücadelenin, her türlü imkansızlıklara rağmen, Türk milletinin azim ve kararlılığı ile zaferle sonuçlandığını kaydeden Başkan Mahçiçek, mesajında şu düşüncelere yer verdi:

“19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkan Gazi Mustafa Kemal ve arkadaşları, İstiklal Savaşımızın ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuyla neticelenecek bağımsızlık yolculuğunun başlangıcını yapmışlardı. İşte bu yolculuk, milletimizin azim ve kararlılığı ile başarıyla sonuçlandı ve esaret zincirleri ebediyen kırıldı.

Bir ülkeyi güçlü kılan en önemli unsur, hiç şüphesiz sahip olduğu genç nüfustur. Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk’te, ülkemizin, gençliğin omuzları üzerine yükseleceğine inanıyordu. Biz de bu gün gençliğimize duyduğumuz güvenle, geleceğe umutla bakıyoruz. Bu nedenle onların daha eğitimli, daha donanımlı, çağın gereksinimlerine göre en iyi şekilde yetişmesi için elimizden gelen tüm gayreti gösteriyoruz. Hem hükümetimiz hem de yerel yönetimlerimiz, yaptığı tüm yatırımlarda gençliğimize ayrı bir önem veriyor, onları yarınlara hazırlamak için gerekli adımları atıyor.

Bugün düne göre daha güçlüyüz. Bu dinamik gençliğimizle yarınlarda daha da güçlü olacağız. Bu duygu ve düşüncelerde 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyor, Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarını, tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.”

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co