Mahçiçek: “Bu ülke istikrar içerisinde, gelişecek ve büyüyecek”

Mahçiçek: “Bu ülke istikrar içerisinde, gelişecek ve büyüyecek”

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, 16 Nisan Referandum sürecinin ardından ilçede görev yapan mahalle muhtarlarını ve eşlerini kahvaltıda konuk etti. Programda birlik ve beraberlik vurgusu yapan Başkan Mahçiçek, “Bu ülke istikrar içerisinde, birbirimizi severek gelişecek ve büyüyecek” dedi.

Başkan Mahçiçek’in, Liva Düğün Salonu’nda muhtarlarla bir araya geldiği kahvaltı programı, renkli görüntülere sahne oldu. AK Parti Onikişubat İlçe Başkanı Fırat Görgel’in de katıldığı programda, referandum süreci değerlendirilip, istişarelerde bulunuldu.

kahvaltı (1)

Konuklarını tek tek karşılayan Başkan Mahçiçek, mazeretsiz olarak eşlerini getirmeyen muhtarlara ise takıldı. “Sizleri hizmette arka sıraya attık diyen Başkan Mahçiçek, “Hanımlarını getirmeyen arkadaşlara ceza yazdık. Bu muhtarlarımız hizmet almada biraz geriye düştü. Peygamber Efendimiz ne diyor, ‘Hanımları sizlere emanet ettik’ diyor. O zaman emanetleri yanımızda taşımamız lazım. Tabi bizimkisi işin şakası ama burada bir eksiğimiz var ve bu eksiğimizi giderelim” ifadelerini kullandı.

SİZLERLE BİRLİKTE OLMAKTAN MUTLUYUZ

Muhtarları ailenin fertleri olarak gördüğünü kaydeden Mahçiçek, “Bir araya geldiğimiz zaman içime bir ferahlık geliyor. İnsanların sevdikleriyle beraber olması güzel bir şey.. Esas olan da o zaten. Yani makamlar gelir gider. İnsanlarımız arasında karşılıklı gönül köprüsü kurabilirsek, arkamızdan dua alabilirsek, kalıcı olan odur” diye konuştu.

Onikişubat Belediyesi olarak çalışmaya, hizmet üretmeye ve yeni nesillere daha yaşanılabilir mekanlar bırakmaya gayret ettiklerini dile getiren Mahçiçek, şöyle devam etti:

“Bizim sermayemiz çocuklarımız bunu iyi bilelim. Makamlar, mallar, mülkler hepsi burada kalır. Ama o çocuklar okursa yaptıkları her güzel şey, sizin amel defterinize yazılacaktır. Onun için her şeyi insan için yapacağız. Kültür merkezlerini insanlarımız ve çocuklarımız için yaptık. Okullarımızı ve yurtlarımızı çocuklarımız için yaptık. Yollarımızı, onlar çamura basmadan gidip gelsinler diye yaptık. Bu ülkenin geleceği onlarda.”

“BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZİN BOZULMASINA FIRSAT VERMEYELİM”

Türkiye’nin birlik ve beraberliğe her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyduğunu vurgulayan Mahçiçek, sözlerini şöyle tamamladı:

“Ülkemizin etrafında oynanan oyunları görüyoruz. Dikkat edelim, aramızdaki ufak tefek sıkıntıları aşalım. 15 yıldan bu yana, neler yapıldığını görüyoruz. Geçmişte neyimiz vardı? Bir kar yağsa günlerce şehre gelemezdik. Yani bu memlekette yol mu vardı? Buradan Ankara’ya 24 saatte gidemezdik. Şimdi 10 ayda 160 milyon insanımız uçağa binmiş. Şimdi her türlü imkanımız var. Her evde bir araba var. Bu ülke istikrar içerisinde, birbirimizi severek gelişecek ve büyüyecek. Çünkü birbirimize düşerek bir yere varamayız. Her şeyimiz var. Yeter ki birlik ve beraberliğimizi bozmayalım. Bozmak isteyenlere de fırsat vermeyelim. Hepinize katılımlarınızdan dolayı yürekten teşekkür ediyorum.”

kahvaltı (7)

“DEMOKRASİMİZİN EN ÖNEMLİ TEMİNATLARINDAN BİRİ SİZLERSİNİZ”

AK Parti Onikişubat İlçe Başkanı Fırat Görgel’de, referandum sürecinde vatandaşların sandığa gitmesi için özveriyle çalışan muhtarlara teşekkür etti. Demokrasi adına referanduma katılım oranının yüzde 87 olmasının sevindirici olduğunu işaret eden Görgel, şunları kaydetti:

“Öncelikle başkanımıza bugün bizleri sizlerle buluşturduğu için teşekkür ediyorum. 16 Nisan günü önemli bir eşikten hep birlikte geçtik. Belki de Türkiye’nin en önemli seçimiydi ve alnımızın akıyla, bir milyon 380 bin oy farkıyla anayasa değişikliğini gerçekleştirmiş olduk. Burada size özellikle çok teşekkür etmek istiyorum. Sizler mahallelerimizin en önemli organları olarak bu sürece çok büyük katkılar sundunuz. Gerçekten demokrasimize altın harflerle yazılacak bu referandumda, yüzde 87 katılımla gerçekleştirilen bu referanduma büyük katkınız oldu. Çünkü bugün Fransa, Almanya ve Norveç gibi ülkelerde seçimlere yüzde 40’larda katılımların olduğunu görürken, ülkemizde yüzde 87 oranına ulaşılması, demokrasimizin iyi işlediğinin göstergesidir. Çünkü tek bir vatandaşın bile, tercihi ne olursa olsun hiç önemli değil, sandığa gitmesini sağlamak, iradesini yansıtmasını sağlamak çok önemli bir görev. Bizim muhtarlarımız da vatandaşlarımızın sandığa gitmesi için elinden geleni yaptı. Bu katılımın sağlanmasında en önemli pay sizin..”

“CUMHURBAŞKANIMIZIN DEĞER VERDİĞİ EN ÖNEMLİ SİYASİ ORGANLARDAN BİRİSİNİZ”

Referandum öncesinde muhtarlıkların kapatılabileceğine yönelik söylemlerin ne kadar absürt olduğunun şimdi herkesçe anlaşılmış olduğunu ifade eden Görgel, sözlerini şöyle tamamladı:

“Bir siyasi partimiz değişik propagandalara girdi. Bir siyasi partimizin lideri sizlerin ferasetini aklını, tecrübesini hiçe sayarak 16 Nisan değişikliğine o kadar absürt yaklaşımlar getirdi ki, muhtarlıkların kapanacağı propagandasını yaptı ve yarışı bu seviyelere indirdi. Ama sizler Cumhurbaşkanımızın en değer verdiği siyasi organlardan birisiniz. Sizler demokrasimizin teminatlarısınız. Sizler mahallelerdeki vatandaşımızın her derdine, her sorununa yaklaşan çok kıymetli insanlarsınız. Bu değeri bazı siyasi parti liderleri göremedi ve propagandalarını en alt seviyede yaptılar. Ama bunlara prim vermediniz. Demokrasinin yanında, milletin adamlarının yanında yer aldınız. Sizlerle bu gün, 16 Nisan’dan sonra bir arada olmak çok önemli. Dün beraberdik, bu gün beraberiz ve inşallah gelecekte de beraber olacağız.”

Belediye Başkan Yardımcıları Dr. Ali Ünsal, Fatih Yoğurt, Burhaneddin Türkkahraman ve Havva Ece Saygaz’ın da katıldığı programın ardından, katılımcı muhtarlara ve eşlerine çeşitli kitaplar ve Onikişubat Belediyesi’nin 3 yıllık icraatlarının yer aldığı hizmet rehberi hediye edildi.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co