Mahçiçek: “Bu toprakları bize vatan yapan şehitlerimizi rahmetle anıyoruz”

Mahçiçek: “Bu toprakları bize vatan yapan şehitlerimizi rahmetle anıyoruz”

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, 14-20 Nisan Şehitler Haftası dolayısıyla yayımladığı mesajında, “Can vererek bu toprakları bize vatan yapan şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz” ifadelerini kullandı.

Şehitliğin; Peygamberlikten sonra gelen en yüce makamlardan biri olduğunu belirten Başkan Mahçiçek, Allah’ın dinini yüceltmek, vatanın ve milletin namusunu korumak için can veren tüm şehitleri gönüllerde yaşattıklarını kaydetti. Mahçiçek, mesajında şu düşüncelere yer verdi:

“Sevgili hemşehrilerim, millet olarak asırlardır mücadele içerisindeyiz. İnancımız, mukaddesatımız ve yaşadığımız vatan toprakları için her daim savaş vermekteyiz.

Hepimiz biliriz, Rabbimizin insanoğlu için bahşettiği en önemli makamlardan birisi hiç kuşkusuz şehitliktir. İ’lây-ı Kelimetullah davasını yaşam felsefesi haline getiren milletimiz de, asırlardır bu kutlu yolun en büyük yoldaşları olmuş, yüce Allah’ın rızasını kazanmak için, vatan için, namus için can verip, şehadet şerbeti içmişlerdir.

Tüm şehitlerimizi rahmetle, minnetle, şükranla ve özlemle anıyoruz. Ruhları şad, mekanları cennet olsun. Sizleri hak ettiğiniz yerde, gönüllerimizde yaşatacağız.”

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co