Mahçiçek; “Bizden her şey olur!”

Mahçiçek; “Bizden her şey olur!”

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek;

“Bizden her şey olur !”

 

ONİKİŞUBAT/ Simya Eğitim Kurumları tarafından düzenlenen Kariyer günlerine katılan Kahramanmaraş’ın Onikişubat ilçe Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek;” Bizden bir şey olmaz demeyin, bakın ben okudum, Planlamacı oldum, milletvekili oldum, belediye başkanı oldum, oldum, bizden her şey olur ” dedi.

mahçiçeksimya (8)

Simya Eğitim Kurumlarının Kariyer günlerinde öğrencilere seslenen Başkan Hanefi Mahçiçek: ” Türkiye Cumhuriyeti Devleti , İHA’larını SİHA’larını, yerli helikopterini, tankını topunu , tüfeğini yapan bir ülke, hatırlayın ASELSAN da zeki mühendislerimizi öldürdüklerini hatırlayın, niye öldürdüler Türkiye den bir şey olmasın diye, ama biz azim edeceğiz, çalışacağız çok çalışacağız dersimize iyi çalışıp Türkiye’nin geleceği ” olacağız,” diye konuştu.

mahçiçeksimya (3)

Simya Eğitim Kurumlarına gelişinde Genel Müdür Muhammet Kasap ve okul müdürleri tarafından karşılanarak çiçek verilmesi ile bir süre öğretmenlerle sohbet etti.

Kariyer Günleri etkinliğine katılan Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, çocuklarla ve gençlerle buluştu onlara hayat deneyimlerini aktardı, nasihatlerde bulundu.

Kertmen köyünden liseye gelen öğrencilerle yaşadıklarını anlatan başkan Mahçiçek: ” Gençler durmak yok, okumak var Üniversite bitirmek var bu ülkemiz için üretmek var..”

Özel Simya Eğitim Kurumu  okulda öğrencilerle buluşan, onlara hayat deneyimlerini aktaran ve nasihat dolu sözlerle okumanın önemine dikkat çeken Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek,

SONY DSC

     “Onikişubat Belediyesi’nin bir başarısı varsa, bunun temelinde aidiyet ve sahiplenme vardır. Devlet memuru zihniyetiyle değil, aidiyetle çalışıp, sahiplendiği ve onu yaşadığı için başarısı vardır. Onikişubat Belediyesi, 90 senede yapılamayanı üç senede yapmıştır. Bu anlayışla yolumuza devam ettiğimiz için her şey daha kolay ve başarılı olacaktır. Bu memlekette daha iyi şartlarda yaşamamız için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz ama bütün ümidimiz gençlerdedir. Bu ülkenin gençleri iyi yetişip bu ülkeyi yönetmeye başladığı zaman bu ülkeyi kimse tutamaz. Sizlerde bunu yapacak kabiliyete sahipsiniz ve o imkanlara sahipsiniz. Bu ülkeyi Allah’ın yardımıyla uçuracaksınız. Ve bu ülke dünyadaki sadece Müslümanlar değil, bütün mazlumların ümidi olan bir ülke, bu ümidi boşa çıkartmamamız lazım” ifadelerini kullandı.

Eğitim alanında birçok projeler gerçekleştirdiklerinive gerçekleştirmeye devam edeceklerini belirterek konuşmasınadevam eden Başkan Mahçiçek;

“Yanlarında yurtlarıyla birlikte 6 tane okul yaptırdık. Bir tane proje okul yapmışız, 3 tane yurt yapmışız şehrin içinde üniversite öğrencilerimiz için. Köylerimize 62 tane kültür merkezi yapmışız çocuklarımız iyi şartlarda okusunlar derslerine iyi çalışsınlar diye. Her sene en az 40 bin 50 bin kitap alıp 5’li setler haline getirip onları bütün okullarımıza dağıtıyoruz. Sadece Onikişubat ilçesine değil bu sene sonu 1 milyon öğrenciye ulaşacağız. ‘Kahramanmaraş Bilgiyle Buluşuyor’ projesi kapsamında öğrencilerimizi okutacağız inşallah” dedi.

SONY DSC

Konuşmaların son bulmasıyla okulda öğrenim gören minikler, Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek’in yaş gününü sürpriz bir pasta ile kutladı.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co