Mahçiçek: “Berat Kandilimiz tüm müminlerin kurtuluşuna vesile olsun”

Mahçiçek: “Berat Kandilimiz tüm müminlerin kurtuluşuna vesile olsun”

Mahçiçek: “Berat Kandilimiz tüm müminlerin kurtuluşuna vesile olsun”

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Berat Kandili dolayısıyla yayımladığı mesajında, “Ramazan-ı Şerif’in müjdecisi Berat Kandili, tüm müminlerin kurtuluşuna vesile olsun” ifadelerini kullandı.

Başkan Mahçiçek, yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim’in, Levh-i Mahfûz’dan dünya semasına tümüyle indirildiği gece olan Berat Kandilinin, İslam Alemi için yılın en müstesna zaman dilimlerinden biri olduğunu belirtti. Bu gecenin en güzel şekilde değerlendirilmesi temennisinde bulunan Başkan Mahçiçek, mesajında şu düşüncelere yer verdi:

HANEFİ MAHÇİÇEK

“Rahmet, bereket ve mağfiret mevsimi üç ayların en özel günlerinden biri olan Berat Kandilini idrak edeceğiz. Esirgeyen ve bağışlayan yüce Rabbimizin, biz kulları için fırsat olarak sunduğu bu geceyi layıkıyla geçirmemiz dileğiyle, tüm mümin kardeşlerimin kandillerini tebrik ediyorum.

Sevgili hemşehrilerim, mübarek geceler bizleri kenetleyen, dualarda birleştiren, af ve kurtuluşumuza vesile olan çok özel gecelerdir. Dolayısıyla bu anları en iyi şekilde değerlendirmemiz gerekiyor. Rabbimiz bu gecede bizlerin affolunmasını, feraha kavuşmasını, rızıklandırılmasını ve musibetlerden kurtuluşa ermemizi müjdeliyor. Bu fırsatı en iyi şekilde değerlendirelim. Rabbimizden hem kendimizin, hem ailemizin, hem milletimizin, hem de tüm İslam Coğrafyasının kurtuluşu ve selametini dileyelim. Ve inşallah, dua kapılarının ardına kadar açık olduğu bu gecede, samimi yakarışlarımız yüce Mevlamız katında karşılık bulacaktır. Böylelikle, başı rahmet, ortası mağfiret ve sonu cehennem azabından kurtuluş olan Ramazan-ı Şerif’e de hazır bir şekilde ulaşmış olacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle bir kez daha tüm İslam Aleminin Berat Kandilini en kalbi duygularımla tebrik ediyor, hayırlara vesile olmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum.”

 

 

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co