Mahçiçek Ailesinin Mutlu Günü

Mahçiçek Ailesinin Mutlu Günü

Mahçiçek Ailesinin Mutlu Günü

 

A.Betül DOĞAN

KAHRAMANMARAŞ/ Kahramanmaraş Onikişubat ilçe Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek ve Ayten Mahçiçek’in oğlu, Muhammet Osman ve Ahmet ile Dilek Tosun çiftinin kızı Özden Tosun, Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak’ın şahit olduğu nikah töreni ile yeni bir ailemiz daha oldu.

Sivas’ın yollarına türküsünü söyleyen Muhammet Osman Mahçiçek, sonunda muradına ererken, nikahı ise babası Hanefi Mahçiçek kıydı.

Ramada otel de gerçekleşen Nikah ve Düğün töreninde : Siyasiler ve Kahramanmaraşlılar bir araya geldi.

mahçiceknikah (9)

İlçe Belediye Başkanları, milletlikleri, eski vekiller, hemen herkesimden siyasi parti temsilcileri ile Mahçiçek ve Tosun ailesi yakınları katıldı.

Onikişubat Belediye Bakanı Hanefi Mahçiçek, hayatının en özel nikah akdini gerçekleştirdi. Bugüne kadar yüzlerce gencin nikah merasimini gerçekleştiren Başkan Mahçiçek, Ramada Hotel’de düzenlenen törenle oğlu Muhammet Osman ve gelini Özden’in nikahlarını kıydı. Çiftlerin şahitliklerini ise Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak ve eşi Şule Kaynak, Kahramanmaraş Valisi Vahdettin Özkan, TPB Başkanı Nevzat Pakdil, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) Başkanı Mehmet Ali Akben, Milli Eğitim eski Bakanı Mehmet Sağlam , AK Parti İl Başkanı Ahmet Özdemir ve ilçe belediye başkanları siyasiler nikah şahidi oldu..

mahçiceknikah (8)

Törende konuşan Başbakan Yardımcısı Kaynak, çiftlere ömür boyu mutluluklar diledi. “Gençlerimizden ülkemize ve milletimize hayırlı evlatlar yetiştirmesini temenni ediyoruz” diyen Kaynak, şöyle konuştu:

“15 Temmuz gösterdi ki bizim milli ve manevi değerlerini bilen, bayrağı, vatanı, inancı için gözünü kırpmadan kendisini tankların önüne atabilen insanlara ihtiyacımız var. Eğer bunu sizler gibi anne babalar böyle evlatlar yetiştirirlerse bu milletin geleceğinden tereddüt edemeyiz. Kahramanmaraş’ımıza uzun yıllardır hizmet eden Hanefi Başkanımızı da tebrik ediyor, gençlerimize dünya ve ahirette mutluluklar diliyorum.”

mahçiceknikah (7)

Daha sonra Kaynak, elindeki evlilik cüzdanını eski Kahramanmaraş Belediye Başkanı Ali Sezal’a vererek kendisinin takdim etmesini istedi. Bunun üzerine Sezal, genç çifti tebrik ederek cüzdanı geline verdi.

Törene katılan konuklarına teşekkür eden Başkan Mahçiçek ise, “Rabbime şükürler olsun. Evlatlarımızın mutluluğunu yaşamayı bizlere nasip etti. Tabi bu arada çok sayıda dostumuz kardeşimiz bizleri onurlandırdılar. Bütün dostlarımıza, misafirlerimize bizlerle beraber oldukları için, yalnız bırakmadıkları için, hem bizlerin hem de evlatlarımızın mutluluklarını paylaştıkları için çok teşekkür ediyorum. Allah hepsinden razı olsun diyorum” diye konuştu.

mahçiceknikah (6)

KINA GECESİ SİVAS DA

İki gün önce gelinin Memleketi Sivas da kına gecesi yapılarak Kahramanmaraş’a gelen genç Muhammet Osman Mahçiçek ( İnşaat Mühendisi) Özden Mahçiçek ise Mimar olarak Ankara da çalışırken, Türkiye Cumhuriyeti aile fertine yeni bir aile olarak katılmamın mutluğunu Kahramanmaraş’ta yaşadılar..

Ramada otel salon girişinde : Hanefi Mahçiçek ve Ayten Mahçiçek ile Ahmet ve Dilek Tosun çifti misafirlerini kapıda karşılayarak, hoş geldiniz diyerek içeri aldılar..

Beklenen saat geldiğinde Muhammet Osman , Özden Mahçiçek çiftinin salona girmesi ile tarihi nikah törenine geçildi.

Nika sonrası ikram ve gelenlerin uğurlanması ile nikah ve düğün merasimi böylece sona erdi..

mahçiceknikah (4)

mahçiceknikah (2)

mahçiceknikah (1)

 

 

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co