Mahçiçek; “170 Trilyon liralık altyapı yaptık”

Mahçiçek; “170 Trilyon liralık altyapı yaptık”

30 Mart 2014 Yerel seçimlerinde Ak Parti’ den seçime giren ve seçmenlerin %64.6’sının oyunu alarak seçilen Kahramanmaraş Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Onikişubat Belediyesi olarak yapılan çalışmalar hakkında Kahramanmaraş Gazetesi’ne açıklamalarda bulundu.

ONİKİŞUBAT BELEDİYESİ YENİ HİZMET BİNASINA KAVUŞUYOR (2)

Mahçiçek; “Yeni bir belediye olmamıza rağmen çok güzel işler yaptık. Hedeflerimizin üzerinde çalışmalar gerçekleştirdik. 170 Trilyon liralık alt yapı, yaptık. Kilit Parke de hedefimizin % 85’ ni gerçekleştirdik.  Sosyal nitelikli yapılan harcamalara 66 trilyon. Eğitime 10.5 Trilyon lira, Camilerimize 1 Trilyon 620 Milyar lira harcadık. 40 tane menfez yaptık. Kapanan Belde Belediyelerimizin 30 Trilyon borcunu ödedik. 37 tane Bilgi Kültür evi, 4 tane modern kapalı Pazar yeri,  845 dairelik toplu konut, 2 tane İmam Hatip okulu yanında yurtları ile beraber yaptık. 93-94 yıllık Cumhuriyet tarihimizde yapılamayanları biz 2.5 yılda yaptık. Biz insana hizmet odaklı çalışıyoruz.  Herkes Telefonumu arayarak ulaşabiliyor” dedi.

SONY DSC

Başkan Mahçiçek yapılan hizmetlerle ilgili şunları belirtti; “Kilit Parke hedefimizin  %  85’ini tamamladık. 1 Milyon metrekare ihtiyacımız kalmış onu da ihaleye çıkıyoruz. Bu yıl sonu itibari ile yol diye bir sıkıntımız kalmayacak. Ben her yıl yılbaşına doğru muhtarlarımızı toplarım. 10’ ar 10’a ar alır dinlerim. Muhtarlarımıza eksiğimizi, yapacağımız bir şey olup olmadığını sorarım.  Muhtarlarımızın % 75’ i başkanım isteyeceğimiz bir şey kalmadı diyor. 37 adet Bilgi Kültür evi yapıp teslim ettik. 23 tanesi için yeni ihale yaptık. Köylerdeki bütün okulların istisnasız içerisini yaptık. İstisnasız bütün okullara çocuklarımıza oyun takımı koyduk. İstisnasız bütün köy okullarımıza 1. Sınıfa yeni başlayan öğrencilerimize “Kitaplar devletten Kırtasiye ve çanta Belediyemizden” diyerek kırtasiye çantası dağıtık. “Hoş geldin Bebek projesi ile 3 bin adet, bebeklerin bütün ihtiyaçlarını karşılayacak çantalar dağıttık.

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek (4)

Pazar yerindeki hanımlara Pazar çantası dağıttık. 4 tane yeni modern kapalı Pazar yaptık. 1 tanesini ihale ettik. 2 tane kültür merkezi yaptık. Biri Dumlupınar  Mahallemizde, birisi Piri reis Mahallemizde. 2 tane İmam Hatip Yaptık yanında yurtlarıyla beraber. 3 tanesi, yanlarında yurtlarıyla beraber  ihaleye çıkmak üzere. Bütün okullarımızın salonları ve ses cihazları dahil olmak üzere Milli Eğitime teslim ettik.  Gerçekten ben de baktığımız zaman daha hiçbir şeyi olmayan Belediyemizin, yeni kurulan ve 2.5 yılda kurumsal yapısını tamamlamış belediyemiz bu kadar hizmeti nasıl yaptı bende bilmiyorum. 1.5 yılda 845 tane dairelik toplu konut yaptık. 250 dairelik bir konuta daha başlıyoruz. Yaptığımız asfalttın haddi hesabı yok” dedi.

6(12)

MAHÇİÇEK; “170 TRİLYONLUK ALT YAPI YAPTIK”

Onikşubat Belediye BAŞKANI Hanefi Mahçiçek;  “ 170 Trilyon liralık alt yapı yaptık. Sosyal nitelikli yapılan çalışmalar  66 trilyon,  Eğitime 10.5 Trilyon lira harcadık.  2,5 yıl içerisinde Allah’ın yardımı ile mükemmel şeyler yaptık. Emin olun ki şimdi, Önümüzdeki aylarda referandum olduğunda bizim milletvekillerimiz bizim bölgeye gidip ellerini kollarını sallayarak, selam verip gelecekler. Sel baskınlarını önlemek için 40 tane menfez yaptık. Mesela Çamlıca diye bir mahallemiz vardı. Bu güne kadar hiç camisi olmamış.

IMG_2971

Biz oraya bir cami yaptık. 1 Triyon 620 Milyar camilere para harcadık. Bunları yaparken bizim için en önemli şey insan odaklı çalışmalar yapmamızdır. Kültür evlerini yapınca durmadık. Birde okullarımıza 39 bin adet kitap aldık ve okullarımıza dağıttık. Sadece bizim ilçelerimize değil diğer ilçemize de dağıttık. Bu sene 70 bin kitap alıyoruz 5’ li set halinde  ve dağıtacağız. Mehmet Akif Ersoy’un ölüm yıldönümünde 37 bin safahat alıp liseler dağıttık. Yani işin kültür boyutunu Allah’ın yardımı ile unutmadık.  Şehirdeki kültür evlerimizde fakir çocukları TEOG sınavlarına hazırladık. İkinci dönemde Üniversite sınavlarına da hazırlayacağız. Böylelikle bir taraftan fiziki yapıyı, bir taraftan da insan odaklı yapıyı toparlamak için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Biz insanı yetiştiremez isek birileri boş bıraktığınız alanı doldurur. Stratejik olarak çok iyi çalışıyoruz Allah’a şükürler olsun. Ciddi bir makine parkımız oldu” dedi.

11576-11

MAHÇİÇEK; “KAPANAN BELDE BELEDİYELERİN 30 TRİLYON BORCUNU BİZ ÖDEDİK”

Mahçiçek; “Kapanan Belde Belediyelerimizin 30 Trilyon borcunu ödedik. 93-94 yıllık Cumhuriyet tarihimizde yapılamayanları biz 2.5 yılda yaptık çok şükür. Onikişubat ilçemizde artık çıta yükseldi çok farklı şeyler isteniyor.  Bana alo diyen bütün herkes ulaşıyor. Başkanım şurada bir eksiğimiz var dendiği zaman hemen gerekeni yapıyoruz. Benim telefonum devamlı açık ve herkes ulaşabiliyor. Emin olun şu an kapalı yolumuz yok. En önemlisi işin kültür ve eğitim boyutudur. Onu da yapıyoruz inşallah. Bir tane de eski batıparka Proje İmam Hatip yapacağız ismini ne Sandaloğlu Hoca Efendi İmam Hatip yapacağız. Toplamda 7 İmam Hatip olacak.  Yine 3-4 ay sonra tamamlanacak olan yürüyüş yolumuz halkımızın hizmetinde olacak. Yine vatandaşımız ailesi ile gelip burada bisikletler binecek. Buraya bir de kafeterya yapacağız” dedi.

20160515_2_16727064_10070402

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co