Madalyalı kavşakta çevre düzenlemesi

Madalyalı kavşakta çevre düzenlemesi

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Madalyalı Kavşak’ta başlayan çevre düzenlemesi çalışmalarını yerinde inceledi.

Büyükşehir Belediyesi Etüd ve Projeler Dairesi Başkanlığı Park ve Bahçeler Şube Müdürlüğü ekiplerince Madalyalı Kavşakta yürütülen hummalı çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Erkoç, çevre düzenleme çalışmalarına önem verdiklerini söyledi.

Madalyalı Kavşak’ta yapılan çevre düzenleme çalışmalarına ilişkin görüşlerini dile getiren Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç: “Şehrimize olan aşkımızı nakış nakış toprağa işliyoruz.
Madalyalı kavşağımızda yapımında sona yaklaştığımız kavşak düzenleme çalışmalarını yerinde inceledik. Kahramanmaraş’ımızla özdeşleşmiş Maraş İşi Sim-Sırma motiflerimizi buradaki çevre düzenlemelerinde kullandık. Çok ta güzel bir görüntü oluşturdu” dedi.

MADALYALI KAVŞAKTA NELER YAPILDI?

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Etüd ve Projeler Dairesi Başkanlığı Park ve Bahçeler Şube Müdürlüğü’nce yürütülen çalışmalar 24 bin metrekare alan üzerinde devam ediyor.

Madalyalı Kültür Anıtı ve mahyalatın gerekli bakım ve onarımları yapılarak yerine kuruldu.

Şehrimizin güney kısmında yer alan Adana-Gaziante ve Kayseri yol ayrımında yapılan çevre düzenleme çalışmalarında toprak serme ve toprak tesviye çalışması yapıldı. Otomatik sulama tesisatı çalışmaları yapılmasının ardından Dolamit taşı ile Maraş’ın sim sırma desenlerinden motif çalışması tamamlandı. Çim serme, bitkilendirme ve mevsimlik çiçek dikimi yapıldı.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co