M.İlker ÇİTİL İstanbul’da hemşehrileriyle bir araya geldi

M.İlker ÇİTİL İstanbul’da hemşehrileriyle bir araya geldi

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Dr. Mehmet İlker Çitil, İstanbul’da faaliyet göstermekte olan Afşin/Büyüktatlarlı hemşehrilerimizin kurdukları Tatlıder’i AK Parti İstanbul Milletvekili Şirin Ünal ve Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay ile birlikte ziyaret ederek hemşehrileriyle İstişare ve Değerlendirme Toplantısı gerçekleştirdi.

İstanbul Sultangazi ilçesi Malkoçoğlu Mahallesi’nde 2001 yılından beri faaliyet gösteren ve kısa adı Tatlıder olan Büyüktatlı Kasabası Yardımlaşma ve Yaşatma Derneği Başkanı İsrafil Bahçe’nin açılış konuşması ile başlayan ve AK Parti İstanbul Milletvekili Şirin Ünal’ın da selamlama konuşması ile devam eden programda, Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, “Bugün biz burada misafir değil ev sahibiyiz. Sayın milletvekillerimizle birlikte ilçemizin Malkoçoğlu mahallesinde dernek merkezinde sizlerle bir arada olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Belediye Başkanınız olarak her zaman sizlerin yanındayım” dedi.

Programın sunucusu Zeki Bahçe’nin, “Başkanım görüyorsunuz artık Tatlıder kabuğuna sığmıyor sizden bir yer talep ediyoruz” şeklindeki sözleri üzerine de Belediye Başkanı Altunay, “Kıymetli dostlarım! Evet, şu anda memnuniyetle görüyorum ki burada çok büyük bir kalabalık var. Çünkü Malkoçoğlu Mahallesi denince akla Kahramanmaraş gelir. Bugün buradan sizlere, size yakışan güzellikte bir dernek binası sözü veriyorum.” şeklinde dernek merkezi için yer taahhüdünde bulunması salonda bulunanlar tarafından büyük coşkuyla karşılandı.

çitil istanbulda (3)

Son olarak kürsüye çıkan AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Dr. Mehmet İlker Çitil ise böylesine büyük coşkulu ve kalabalık bir şekilde hemşehrileri ile bir araya gelmekten dolayı son derece mutlu ve gururlu olduğunu ifade ederek, “İstanbul’da yaşayan Afşin Büyüktatlarlı hemşehrilerimizin kurmuş olduğu ve uzun yıllardan beri hem birlik ve beraberlikleri hem de başarılı dernek faaliyetleri ile örnek teşkil eden TATLIDER Derneğimize sürekli ilgi ile takip ediyorum ve yeni seçilen Dernek Başkanı İsrafil BAHÇE’yi ve Yönetim Kurulu Üyelerini kutluyor ve başarılar diliyorum. İsrafil kardeşimin ve Yönetim Kurulu Üyesi hemşehrilerimin bizlere göstermiş oldukları yoğun ilgi ve misafirperverliklerinden dolayı hasseden teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Salonda bulunan hemşehrileri ile İstanbul, Afşin ve Büyüktatlar başta olmak üzere birçok konuda problemin iletildiği birebir karşılıklı soru ve cevap şeklinde bir toplantı da yapan Milletvekili Çitil, kendisine iletilen talep, sorun ve önerilere ilişkin samimi şekilde cevaplar verdi.

Kahramanmaraş Milletvekili Dr. Mehmet İlker Çitil, İstanbul Milletvekili Şirin Ünal ve Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay’ın TATLIDER Dernek Üyesi yapıldığı, karşılıklı hediye takdimi, yöresel ikramların yapıldığı program, son olarak Sakal-ı Şerif ziyareti ile sona erdi.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co