LYS de Kipaş geleneği bozulmadı

LYS de Kipaş geleneği bozulmadı

Özel Kipaş Eğitim Kurumları, Fen Lisesi öğrencisi Muhiddin Döndü  LYS  İl birincisi olarak başarısını öğretmenleri ile paylaştı.

Kipaş Eğitim Kurumlarında bir basın toplantısı düzenleyen Özel Kipaş Eğitim Kurumları Kurucu Temsilcisi Nezihe Sinem Öksüz ,” Üç yıldan beri mezun verdiklerini ve her yıl derece çıkardıklarını,” söyledi.

Öksüz : ,Kipaş Eğitim Kurumları Öğrencilerinin LYS sınavında gösterdiği başarılardan dolayı, başta dereceye giren öğrenciler olmak üzere Öğretmen ve İdareci kadrosuna teşekkür etti.

Öksüz; “Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yılda üçüncü mezunlarımızla da LYS sınavında çok büyük başarılara imza attık. Bugün burada, bu gururu sizlerle paylaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz.” dedi.

Öksüz; Bildiğiniz gibi geçtiğimiz günlerde 2014 LYS sınav sonuçları açıklandı.

Matematik-Fen , Türkçe-Matematik  sınavına katılan öğrencimiz Muhittin DÖNDÜ MF-2 ve MF-3 alanlarında  il birincisi olurken, aynı zaman da toplam 2.000.0000 kişinin katıldığı bu sınavlarda çok önemli Türkiye derecelerini de okulumuza ve şehrimize kazandırdı. Sevgili Muhittin,

MF-1 PUAN TÜRÜNDE TÜRKİYE 212.Sİ

MF-2 PUAN TÜRÜNDE TÜRKİYE 117.Sİ

MF-3 PUAN TÜRÜNDE TÜRKİYE 120.Si

MF-4 PUAN TÜRÜNDE TÜRKİYE 236.SI olarak aldığı derecelerle hepimizi gururlandırdı.

kipas (3)
Genel başarı anlamında bakıldığında mezun ettiğimiz öğrencilerimizin tamamı Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinin tıp,mühendislik- mimarlık ve hukuk fakültelerine rahatlıkla yerleştirilecek durumdadır. Bugün tüm mezunlarımızın bu başarılarının sevincini yaşıyoruz.
Bilindiği üzere Kipaş Eğitim Kurumları, Kipaş Holding tarafından Kahramanmaraş’ın eğitim kalitesini ve seviyesini yükseltmek amacıyla yaptığı bir yatırımdır. Holding olarak, öğrencilerimiz ve öğretmenlerimizin ortaklaşa elde ettiği bu başarılar bizleri de motive ediyor. Eminim ki elde edilen bu başarılar her geçen yıl daha da yükselecektir.
Mezun olan öğrencilerimizi ileride Kahramanmaraş’a yön verecek birer birey olarak görüyoruz. Mezunlarımızın yolu açık olsun.
Son olarak bu başarının elde edilmesinde emeği geçen tüm velilerimize, bu güzel duyguları bizlere yaşatan kıymetli öğrencilerimize ve öğrencilerimizden desteklerini hiç bir zaman esirgemeyen öğretmenlerimize emeklerinden dolayı çok teşekkür ediyorum.
Kipaş Fen Lisesi müdürümüz  Taciser Tangavut’a sizlerin huzurunda ayrıca teşekkürlerimizi sunuyorum.
Hepinize bu gururu bugün burada bizimle yaşadığınız ve geldiğiniz için hepinize teşekkür ederim diyerek sözlerini tamamladı.

Müdürü Taciser Tangavut Topal ise;  Her mezun verdiğimiz yılda olduğu gibi üçüncü mezunlarımızla  da LYS sınavında çok büyük bir başarıya imza attık, bunu sizinle paylaşmanın gururunu yaşıyoruz.

2012’de Türkiye 6.lığı,2013’de Türkiye 275.liği alan okulumuz bu başarısını gelenekselleştirmiştir.

2014’de düzenlenen LYS sınav sonuçları açıklandı.LYS1-2-3-4-5 olmak üzere beş ayrı sınav haziran ayı içerisinde düzenlenmişti. Kipaş Fen ve Anadolu lisesi 12. Sınıf öğrencilerimizin büyük bir kısmı sayısal sınavlara(LYS1-2) girerken, bir kısım öğrencimiz de eşit ağırlık (LYS1-3) sınavlarına katıldı.

 

Üçüncü  kez mezun veren Özel Kipaş Liseleri bu sınavları da başarıyla atlattı. Matematik-Fen ,Türkçe-Matematik  sınavına katılan öğrencimiz Muhittin DÖNDÜ MF-2 ve MF-3 puan türlerinde il birincisi olurken, aynı zaman da çok önemli Türkiye derecelerini de okulumuza getirdi.

Hepimizi gururlandıran öğrencimiz, tavan puanının 560 olduğu sınavda farklı puan türlerinden 537-540 arasında değişen puanlar almıştır.

Ayrıca öğrencimiz Muhittin Döndü; ÖSYM’nin açıklamış olduğu standart sapması en yüksek olan  matematik sınavlarında 80 soruda 79 doğru yapmıştır. Bunun yanında 2012 ve 2013 yılında yapılan LYS sınavlarına kıyasla kimya ve biyoloji  sorularının Türkiye genelinde tamamının yapılma oranı bu yıl en düşüktür. Bu sınavların  tamamını öğrencimiz doğru yanıtlamıştır.

Genel başarı anlamında bakıldığında mezun ettiğimiz öğrencilerimizin tamamı çok iyi bölümlere yerleştirilecek düzeylerde puanlar almışlardır. Yani tüm mezunlarımızı Türkiye’nin önde gelen üniversitelerine göndermenin gururunu yaşıyoruz.

Başarı her insanın yaşaması gereken bir duygudur. Biz bu duyguyu şu an fazlasıyla yaşıyoruz ve gururluyuz. İnanıyoruz ki öğrencilerimizi sadece sınava değil hayata da iyi hazırladık. Bundan 4 yıl sonra çocuklarımız üniversiteden mezun olduklarında kendileriyle aynı bölümden mezun olan öğrencilerden farklı ve ileride olacaklardır.

Bu başarının sağlanmasında bize sağladığı üstün imkânlardan dolayı öncelikle Kipaş Holding’e, değerli velilerimize, bizlere bu duyguları yaşatan kıymetli öğrencilerimize,  başarının en temelinde duran ve emeklerini hiçbir zaman esirgemeyen değerli öğretmenlerimize sonsuz teşekkürlerimizi sunarız.

Sınavı kazanan Özel Kipaş Eğitim Kurumlarıdır diyerek sözlerini tamamladı.

 

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co