Lütfü Şehsuvaroğlu, KSÜ’de konferans verdi

Lütfü Şehsuvaroğlu, KSÜ’de konferans verdi

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Milli Kültür Hareketi Öğrenci Topluluğu, şair-yazar Lütfü Şehsuvaroğlu’nun konuşmacı olarak katıldığı “Kültür, Medeniyet ve Maya”  başlıklı konferans düzenledi.

KSÜ Cahit Zarifoğlu Konferans Salonunda gerçekleştirilen konferansın açılış konuşmasını Milli Kültür Hareketi Öğrenci Topluluğu Akademik Danışmanı Doç. Dr. Mahmut Yardımcıoğlu yaptı. Topluluk olarak alanında önemli isimleri öğrencilerle buluşturmayı hedeflediklerini belirten Yardımcıoğlu, kendilerini kırmayarak bu etkinliği onurlandıran Lütfü Şehsuvaroğlu’na teşekkürlerini iletti.

Milli Kültür Hareketi Öğrenci Topluluğu Başkanı Kadircan Şentürk de kısa bir selamlama konuşması yaparak, topluluk amaç ve hedeflerine ilişkin bilgiler verdi.

Açılış konuşmalarının ardından şair-yazar Lütfü Şehsuvaroğlu, “Kültür, Medeniyet ve Maya” konulu konferans sunumunu gerçekleştirdi. “Kültür, medeniyet ve maya; bu üç kavram, bizim fikir dünyamızdan süzülüp gelen görüşlerin esas zeminidir.” diyen Şehsuvaroğlu, “Bin yıllık mayamızı ihmal ettik. Maya olmadan ne kültür ne de medeniyet tam olarak anlam kazanır.” şeklinde konuştu.

Lütfü Şehsuvaroğlu, KSÜ’de “Kültür, Medeniyet ve Maya” Konulu Konferans Verdi (1)

“Güzide ile pespaye arasında ayrım yapamayanlar kültür ve medeniyet kuramazlar.” ifadelerini kullanan Şehsuvaroğlu, “Her şeyden önce adam olmalısınız. Adam olmak için seçmeyi bilmelisiniz, güzide ile pespaye arasında seçim yapabilmelisiniz. Siz, sizden öncekileri aşabilmelisiniz, aşmalısınız.” dedi.

Konferans sunumunun ardından Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Solak tarafından Lütfü Şehsuvaroğlu’na günün anısına Kahramanmaraş el işçiliği örneklerinden oyma ceviz sandık hediye edilirken, Şehsuvaroğlu programın sonunda katılımcılar için kitaplarını imzaladı.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co