Lokantacı Necati Kara’nın bayrak sevgisi

Lokantacı Necati Kara’nın bayrak sevgisi

Kahramanmaraş’lı 44 yaşında Necati Kara 15 Temmuz darbe girişiminden etkilenerek işyerinin tüm koltuklarının arkasını Türk bayraklı motiflerle donattı.

Lokantanın tüm koltuklarını Türk bayraklı motiflerle süslediğini anlatan Darbe gecesinden sonra bayrak sevgisinin daha da arttığını belirten Necati Kara; “15 Temmuz’dan sonra Türkiye’ye dışarıdan gelen ve uygulanan baskılardan sonra bayrak sevdası bende daha bir arttı. İşyerimizdeki Koltukları Ayyıldız etiketi alarak birkaç tanesinde denedim. Çokta hoşuma gitti ve işyerimin tüm koltuklarını Ayyıldız motiflerle süsledim. Gelen insanların ilgi alakalarını çekiyor. Gelen müşterilerimiz tebrik ediyorlar. Bazen sökülüyor yıpranıyor bunları değiştirerek sürekli bu şekilde yapmayı planlıyorum. Bizim kendi ayaklarımızın üstünde durmamız lazım. Ya öleceğiz ya ayakta kalacağız, başka bir ihtimalimiz yok. Bu yüzden sol, sağ ve parti ayrımı yapmadan birbirimize sıkıca bağlanmalıyız” ifadesini kullandı.

“Türk Bayrağımızı Çok Seviyorum”

Kara, “15 Temmuz da şunu da gördüm insanları kıyafetleriyle, düşünceleriyle asla yargılamamak gerekiyormuş. Herkesin düşüncesine saygı gösterip, güzellikle ikna etmemiz lazım. 15 Temmuz Darbe gecesi ben evden 10 gibi çıktım. Telefona gelen mesaj ile darbe gecesi eşortmanla, terlikle gittim. Çarşıya ilk indiğimde ikiyüze yakın insan vardı ve zaman geçtikçe daha fazla gelen oldu. Gençlerimiz ve çocuklarımız bu mücadelenin nasıl yapıldığını, kimler tarafından yapıldığını ve bu şehitlerimizi tanıma, geçmişini tanıma, tarihini unutmama adına birçok proje hayata geçirildi. Ömer Halisdemir ve Fethi Sekin gibi şehitlerimiz, mesele vatan olunca çocuklarını ve ailesini bir tarafa bırakarak canını ortaya koydular. Şehitlerimizin varlığı Türk milletinin gururudur. Gençlerimiz ve çocuklarımızın da Türk milletinin geçmişte yapmış olduğu bu mücadeleleri görüp tanımaları için elimizden geleni yapmalıyız” dedi.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co