Liderin zaferi 128 evet

Liderin zaferi 128 evet

Liderin zaferi 128 evet

Zaman zaman yazıyorum: Lider olmak başka bir şey !

Lideri kıskanmak, onu kötülemek yerine arkasında durmak gerekir..

Reis : Lider olarak dünyaya geldi, Lider olarak ebedi aleme göç edecektir..

Bizde akıllı çok !

Hani bizde sözde aydın çok bilmişler var ya : “ ABD ile çatışmaya girilir mi ?, girdik ne oldu aha vizeleri askıya aldı.. sabah silah yardımı yapmayacak, Tayyip Türkiye uçuruma sürüklüyor ! dolar kaç para oldu ? ” diyenler var ya onlarda Trump ile birlikte şapa oturdular..

Dünya beşden büyük , Türkiye de büyük devlet, Türkiye Cumhuriyeti her şeye rağmen büyük devlet.. bizdeki hainlere rağmen büyük devlet.. Reisimizde liderimizdir..

Bizim içerdeki hainler: 3. Hava alanına, Derinkuyu Nükleer Santralına, yerli uçak, yerli gemi, yerli otomobil yapımına karşı çıksalar da gördük ki : Türkiye devleti büyük devlet..

Başında da Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan gibi bir lider var.. Allah uzun ömür versin reisimize..!

Bütün bunları niye anlattım.. dün akşam BM Genel kurulunu canlı olarak izledik..    alınan sonuç harika oldu: ABD’nin ‘Kudüs’ kararına karşı Türkiye ve Yemen öncülüğünde hazırlanan tasarı, BM Genel Kurulu’nda 128 lehte oyla kabul edildi. Bizzat Başkan Trump’ın tehditleri nedeniyle yükselen tansiyonun gölgesinde yapılan oylamada 35 üye çekimser kaldı, 9 ülke ise ret kararı verdi. BM Güvenlik Konseyi’nin 4 daimi üyesi de kararın arkasında durdu. Zafer Türkiye güven verdi..

Lider Recep Tayyip Erdoğan’a 128 oy

Bizim içimizdekilerin gözünde büyüttüğü ABD başkanı Trump’a ise sadece 9 oy çıktı.. bizim içimizdeki gibi ABD den korkan 35 ülke ise çekimsel kalmayı tercih etti.

BM’den Trump’a Kudüs vetosu Reisi bir kere daha lider olarak ilan etti.

Sevgili okurlarım: adı bizden soyadı bizden, Nüfus cüzdanı bizden olup ta , beyni bizden olmayan, ABD hayranı, AB hayranı, Batı hayranı , Haçlıları sevenleri bu karar çok üzdüğün görüyorum.. Gazeteleri, internet siteleri, televizyonları ABD haklı gibi yayın yapıyorlar..

Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olan herkes BM zaferimiz ve Reisimizle gurur duyması gerekir ama mazıları bu mutluluğu yaşayamıyor..!

ABD’nin Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıma kararına karşı Türkiye ve Yemen’in BM Genel Kurulu’na getirdiği tasarı, dün gerçekleştirilen oylamada kabul edildi. Trump’ın 6 Aralık’ta aldığı kararın hükümsüz kılınmasını öngören tasarı, 128 ülkenin desteğiyle yürürlüğe girdi. 35 ülkenin çekimser kaldığı oylamada, 9 ülke Washington’dan yana taraf oldu. 21 üye ise oylamaya katılmadı. BM Güvenlik Konseyi’nin ABD dışındaki dört daimi üyesi; Rusya, Çin, İngiltere ve Fransa kararı destekledi.

35 çekimser

21 katılmayan üye ki: ABD BM daimi delegesi açıktan tehdit ederek, silah ve dolar yardımı yapmayacağız herkes ret edecek diye bağırmasına rağmen 128 ABD hayır dedi..

Dünya artık eski dünya olmayacak !

Dünya artık beş kişinin yani beş ülkenin iki dudağı arasında olmayacak..

Bugün yeniden oylama olsa ABD korkanlarda Türkiye yanında yer alacağına inanıyorum.. çünkü ABD korkmaya gerek olmadığını dünyaya gösterdik..

ONLAR BOYUN EĞMEDİ

Karara reddeden ülkeler ABD, İsrail, Guatemala, Honduras, Mikronezya, Nauru, Palau, Marshall Adaları ve Togo oldu. Çekimser kalan ülkeler arasında en dikkat çekici olan Bosna Hersek. Diğer bazı ülkeler ise şöyle: Avustralya, Arjantin, Kanada, Kolombiya, Polonya, Hırvatistan, Çek Cumhuriyeti ve Meksika. Washington’dan önemli ölçüde yardım alan Mısır, Afganistan ve Irak’ın da aralarında bulunduğu bazı ülkeler, ABD Başkanı Trump ve ekibinin açık tehditlerine aldırış etmeyerek, tasarı lehinde oy kullandı.

BM tarihinde bugüne kadar böyle bir oylama ve böyle bir açıktan tehdit olmamıştı.. Trump açıktan ve canlı yayında tehditlerini savurmasına rağmen , ABD korkusuna rağmen biz bu kadar evet oyu almamız gerçek bir zaferdir..

Liderin zaferi 128 evet oyunu görmezden gelemeyiz, sürekli kavga ettiğimiz Almanya bile evet derken, Terörle mücadelede , ülkelerin toprak bütünlüğünün korunması konusunda Türkiye haklı olduğunu bir kere daha gösterdi..

Oylamadan bir gün önce BAE dış işleri bakanının açıklaması , Türkiye ,”Hırsızsınız” demesi CIA yönettiğinin açık bir göstergesi olmasına rağmen Türkiye bu oylama sonucu ile artık ABD Rusya, Türkiye ile dünyada oyun oynanan ülke değil oyun kuran ülke oldu.

Buda Reisin bir zaferidir…

Dünya Beşden Büyüktür.. 128 evet..

ABD bize vize ve dolar vermese bile Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olarak ben kendimle ülkemle, Resimle  gurur duyuyorum..

İyi günler

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co