Lafa değil , icrada bakarım !..

Lafa değil , icrada bakarım !..

Bugün konu benim.. size kendimi anlatacağım..

Ak Partinin bugünlerde televizyon kanallarında görsel reklam filmleri var.. izlemişiniz dir.. mutlaka etkilenmişinizdir.

İzleme imkanınız olmadı ise izleyin biri sizin yaranıza tuz basacaktır..

Öğrenci,öğretmen, Sanayici, Kamyoncu, Esnaf, toplumun her kemsine yönelik reklam filmleri ki bunlardan biri size seslenecektir..

“ Ben lafa değil , icrada bakarım!” diyor ya !..

Ak Parti Reklam filmi gerçekten damardan vuran reklam filmleri..

“Ben lafa değil , icrada bakarım, “ gerisi boş işler diyen reklam filmi her insanı bir yerden vuruyor.. gerçekleri yansıtıyor, onun için  Ak Parti varken oyu kime verelim dedirtiyor.. bir gazeteci olarak söylüyorum, mükemmel film hazırlamışlar..

Beni en çok etkileyen ise : öğrenci reklamı oldu..

10-15 saniyelik reklam filminde iki yılda tüm yaşadıklarımı bir kere daha yaşadım..

Benim gibi çocuğu Üniversite de okuyan varsa onlar beni çok iyi anlar..

Bugünde çocuk okutmak üstelik de tıp fakültesi okutmak çok zor..

Bizim doktor : Tıp fakültesini kazandı..

Her anne ve baba gibi biz sevindik, sevinemedik..sevinmek istedik çektiklerimiz bizi canımızdan bezdirdi..

Sevinmem gerek sevinemiyorum.. çünkü  Yurt yok.. Yavrumun güvenli ellerde kalacağı bir yurt, bir öğrenci yurt’u..

Ankara , Kazan biz kepçe yurt arıyoruz , ama yok.. özel yurtlar var çok pahalı, bizim boyumuzu kat kat aşıyor..

Bir cemaatin Özel Yurt ‘a verdik, şartları bizim inancımızı tutmadığı için yurttan çıkarmak zorunda kaldık, sonra başka bir cemaatte bağlı olmayan özel yurt bulduk,  Ticari yurt, aylık 850 TL, yemek okul masrafı var, bizim emekli maaşını aşan bir masraf..

Bir iki burs alalım dedik:  bizi tanıyanlar..“ Bekir bey sizde mi ? “ dediler.. demek ki öyle görünüyoruz, o defteri kapattım..sonra elde avuçta ne varsa bir yıl dayandık.. ama gel de sen bana sor.. ne dönem..sıkıntıdan saçlarım ağardı, 10 yaş yaşlandım desem yalan olmaz..

Sonra ikinci yıl, biz yine yurt aramaya devam ettik.. yok.. Devlet Yurtlarına adamı olan giriyor, olmayan dışarıda yedek de kalıyor… bizde aynen öyle.. yurt yok, özel yurt’a devam her ay bizim emekli maaşının iki katı masraf…

Bir iki burs bulduk ama : Sağ olsun dostlardan cep harçlığı : ama bir nefeslik, masraf her geçen gün artıyor, ikinci sınıf, haydi dayan diyerek ikinci yılı da bitirdik ama bizde bittik..

İkinci sınıfı bitirdik , bizde bittik diyorduk.. Ak Parti Hükümeti zamanında yapılan Devlet Yurtları bir bir devreye girmeye başladı..

Üçüncü sınıfa başlarken bir ağabeyimizin kanalı ile devlet yurduna bizim doktoru girdire bildik.. bu arada bizim iki numarada Üniversite kazandı ve oda devletin yurduna girdi..

Bugün benim çocukların biri 2. Sınıf da biri 4. Sınıf da ve her ikisi de devletin yurdunda, bu sebeple Ak Parti reklamının Mardin’den Adana’ya okumaya gelen öğrenci reklamı beni çok etkiledi.. süresi kısa saniyeler ama bana iki yılda ne çektiğimiz bir kere daha yaşattı.

Bedava dan ucuza kaldıkları , Devlet yurtları olmasa bugün, Emekli, Dar gelirli, memur, işçi , çalışan çocuklarını okutması mümkün değil..

Okul kazanmak güzel, yurt masrafı, özel masraflar, kitap ve kırtasiye masrafı ,gelmesi , gitmesi var olan masraflılarını varın siz hesaplayın…bir çocuk okutmak nasıl bir şey..bunun anlamak için ya çocuk okutacaksınız, yada okutan bir aileden bilgi alacaksınız, neymiş görün!

Devlet yurdu çıkmadan önce : Herkes gibi bizde sevinemiyorduk..bugün herkes çocuğum doktor olsun diye , sevinir biz sevinemiyorduk, Yurt masrafı , barınma masrafı..masrafların altında ezilmeden durmak, öyle kolay da değil, bunu yaşayan bilir yaşayan görür , ancak onlar anlar..

Sonra bizim iki numarada Üniversite’ye kazandığı gün , bittiğimiz gündü, neyse ki Devletin yaptığı yurt bitti ve hizmette gecikmeli de olsa açılması ile yüzümüz gülmeye başladı, çünkü iki yıl ne çektiğimizi ben bilirim..

İki yılda  duman olmuş ,gök yüzüne uçmuştum, Devletin Yurtları imdadımıza yetişti.. iki kişilik odalar, sabah akşam yemeği, sıcak ortam, 24 saat sıcak su ve banyosu , üstelik de bedava denecek bir fiyatta olunca : Allah’a  ne kadar şükür etsem azdır.. Allah Devlette Zeval vermesin !..

Bugün benim iki çocuğum Üniversite de okuyor.. üstelik de Ak Parti döneminde yapılan Devlet yurdu da .. bu şu demek oluyor, “ Ben lafa bakmam, icraat isterim.. Üniversitede çocuk okutmak , ne demek, ne demek olduğunu ben biliyorum.. benim gibi olan anne ve babalar biliyor..

Buradan imkanı olan herkese sesleniyorum: Geleceğimizi yetiştirmek için imkanlar ölçüsünde okuyan, öğrenmek isteyen her öğrenciye burs vererek çocuklarımıza sahip çıkalım..

Karanlık güçler pusuda bekliyor, bizler ve devlet sahip çıkmazsa başkaları sahip çıkıyor..

Ben lafa değil, icrada bakarım, Ak Parti hükümeti döneminde yapılan öğrenci yurtları ve bugün verilen 4 yıldızlı yurt hizmeti tüm övgülerin üzerindedir..

Bunu benim gibi yaşayanlar bilir.. Allah Devlette zeval vermesin !

Lafa değil icrada bak !

İyi günler
04 Mart 2014

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co