Lafa Bak hizaya gel !

Lafa Bak hizaya gel !

Lafa Bak Hizaya Gel !..

Atalarımız boşa dememiş, “Akılsız dostun olacağına , akıllı düşman  olsun iyidir,” Akıllı düşmanı olan onun ne yapacağını bilir, ama akılsız dostu olan nerede nasıl hareket edeceğini asla bilemezsiniz..

Akılsız dost olmadık yerde pot kırar insanı rezil eder, kendinide rezil eder, dostlarınıda.. işte bunun son örneği: lafa bak: “ Ben Ak partinin değil , Ekinözü’nün Belediye Başkanıyım”

Ak parti İl başkanı ve milletvekillerine , ilgilerine, ilgisizlerine söyledik, şu Ekinözü belediye başkan adayınızı zaman varken değiştiriniz diye !..

Dün mazbatasını aldı ilk demeci: “ Ben Ak Partinin Değil, Ekinözü’in belediye başkanıyım!” lafa bak hizaya gel vatandaş.. tokat gibi bir laf..

Oysa bir önceki dönem BBP den Ekinözü Belediye Başkanı adayı olmuş seçilememişti.. ak partinin Ekinözü ilçesindeki 6780 oyunu 2761 ‘e düşürerek, belediye başkanı seçilirken, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç 8 bin yakın oy aldı Ekinözün’den sen nasıl Ak Partinin Belediye başkanı değilde Ekinözü’ün adayı oluyorsun..?

Çok sürmez :  Ak Parti ilçe yönetimi ; Ak partili Ekinözü Belediye Başkanı Nursi Çeleğeni ihraç eder , derin bir ohhh çeker… çünkü sürekli kütükleri devirmeye devam edecek olan Çelegen partide uzun süre kalacak gibi görülmüyor.. her konuşması valso..!

Yazık oldu Ekinözü ilçemize !

Kahramanmaraş’tan yakından tanıyan kişilerin ilk söylediği söz “ Ne Nursi ! olamaz haaa inanmıyorum gerçek mi ? “ diyerek hayretlerini gideremiyorlar..

Sonra da : Vay vay Ekinözü’üm senin için kimler ağlasın” diye de ilave ediyorlar..

Neyse  olan oldu.. Ekinözü ilçemize yazık oldu,  Ekinözü ilçemize 5 yıl sonra iyi bir başkan seçeriz İnşallah !.. Bugünden çalışmaya başyalanlar var bile..

—–

Ak Parti Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç ve Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Dulkadiroğlu Belediye başkanı Necati Okay , mazbatalarını alarak göreve başladılar..

Bugünde ilk törenlerine katılacaklar.. Çünkü bugün Kahramanmaraş’a İstiklal Madalyası verilişinin 89 yıl dönümü..

Maraş şehrine bir yazı yazan TBMM istiklal Madalyası almaya hak kazanan gazilerin isim listesini istediler..

Maraş heyeti toplandı ve TBMM şöyle bir yazı yazdı: “ Maraş şehrinde bir tek kişi yok ki harp de yararlılık göstermemiş olsun, Maraş Şehrinde bir tek kişi yok ki Şehit yakını olmasın, Maraş şehrin de bir tekkişi yok ki gazi olmasın..! onun için isim bildiremiyoruz, birine versek diğerine haksızlık olur !..” der yazar Ankara ‘ya gönderiler..

TBMM Gazi Mustafa Kemal Atatürk başkanlığında 5 Nisan 1925 de toplanır ve bu yazı okununca şehrin nüfusunun tamamına verilemeyeceğine göre , bizde İstiklal Madalyasının Maraş’ta şehre verelim der ve İstiklal Madalyasının Maraş şehrine gönderir..

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç’un bugün şanlı bayrağımıza takacağı madalya o günkü madalya..

Bugün 5 Nisan

Bugünün Kahramanmaraş için çok özel bir yeri var, Bugün 5 Nisan Madalya ve Kardeşlik günü, TBMM tarafından Kahramanmaraş şehrine Gazi Mustafa Kemal imzalı İstiklal Madalyası beratı ve madalyası tam bugün 89 yıl önce verilmişti..

Dünya da tek madalyalı şehir olan Kahramanmaraş !..

Dünyada fertler İstiklal Madalyası almıştır, hemde çok milyonlarca kişi almıştır.. ama Şehir olarak sadece Maraş şehri almıştır..

Dünya da Madalyalı Tek Şehir Maraş’tır..

Bugün  5 Nisan madalya ve Kardeşlik günü, aslında geçtiğimiz hafta yapılan seçimler sebebi ile bu yıl 5 Nisan günü biraz gölgede kaldı ise de , Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek verdikleri beyanat ve ilanlarla Kahramanmaraş günün önemine katkı sağladılar..

5 Nisan Madalya günü bizim için önemli bir gün, Niye önemli bir gün , Madalyamızın kıymetini bilmemiz gerekiyor, Dünya da tek madalyalı şehir biziz başka yok..

Son hamle ile olayı toparlayan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanımız Fatih Mehmet Erkoç, önümüzdeki yıl daha geniş bir kutlama programı ile İstiklal Madayamızı dünyaya duyurmasını bekliyoruz..

İyi günler

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co