Laf çok iş yok

Laf çok iş yok

Kahramanmaraş’ta bir şeyler doğru gitmiyor !..

Konuşmasını, dedi kodu yapmasını çok seviyoruz !.. peki icraat ?

Bizde laf çok, iş yapan hiç yok !

Bir kasım seçimlerinden bu yana geçen 5 aylık süre ve iki bakan ile ne yaptık ?

Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal’ın koltuğa oturduğu gün gönderdiği 11 Milyon acil kamulaştırma parasını harcaya bildik mi ?

Hava Alanı ile alakalı bir çalışma yapa bildik mi ?

Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal , memleketi Kahramanmaraş’ta başarılı olmak istiyorsa buraya önce bir müdür atayacak..

En az 4 yabancı dili olan, Turizm alanında dünyayı gezmiş görmüş ufuk vizyonlu bir müdür ki : bu müdür devlet memuru maaşına çalışmaz, o halde bu müdüre belediyelerimizden kuruluşlarımızdan danışman ücreti takviyesi ile ancak böyle bir müdürü çalıştıra bilirsiniz..

Önce böyle bir müdür adayı bulmamız gerekiyor.. yoksa günlerimiz su gibi boşa akıp gidiyor..! bugüne kadar olduğu gibi..

Bizde lay lay lom olduğu sürece bir şey yapamayız !

İstanbul da iki ayrı : Kahramanmaraş tanıtım günlerine katıldım.. kendimiz çaldık kendimiz oynadık.. o zaman da eleştirdiğim için biz kötü olduk..

Son olarak : Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi yöresel lezzetler sergisi için ciddi bir kaynak ayırarak bazı gazeteci arkadaşlarımızla İstanbul çıkarması yaptı..

Yapılan iş doğru, mantığı doğru, ama yapılış şekli yanlış..

Aldığımız bilgilere göre: yine kendimiz çalıp kendimiz oynadığımızı görüyorum..

Burada: ilin milletvekilleri, Belediye başkanları, Valisi, Müdürleri ile İstanbul da yaşayan Kahramanmaraşlılarla bir arada olunsa bir anlam ifade ederdi..

5 gazeteci – iki üç görevli ile yapılan tanıtım ne kadar doğru ve ses getirecek ? oraya katılan esnaflarda yazık ! Memleket aşkı ile katıldılar ama dağ fare doğurdu..

Yazılacak çok şey var ama neyse !

30 Mart 2014 Mahalli seçimlerinden bu yana geçen süre içinde: İlçe ve Büyükşehir belediyelerimiz ne yaptı ?..

Çalışan ilçe belediyelerimiz var ! ama , onu da çalıştırmamak için elimizden geleni yapıyoruz.. elimizden gelse canını alacağız ya !..

Kıskançlık ve kin bizim gözümüzü bürümüş !

Bizden olan- bizden olmayanlar !..

Doğruları söyler eleştirirsen: Muhalefet oluyorsun !..

Sana yan gözle bakıyorlar..

Yaşa padişahım ! senden akıllı kimse yok diyeceksin cebini dolduracaksın..

70 bin TL aldığın vidanjörü belediye aylık 38 bin TL  kiraya vereceksin , zengin olacaksın bunun adalet neresindeyse ? , hurda kamyonları toplayıp alıp belediyelere kiraya vereceksin sonra zengin olacaksın ? adelet bu işin neresin de..?

Her dönemde hükümet ve belediye zenginleri çıkar !

13 yıllık ak parti iktidarı döneminde : hatırı sayılır belediye zenginleri oluştu..

Hizmet satın alma diye bir olay icat ettik ya: adamın varsa kamyon al belediye kiraya ver, otomobil al belediye kiraya ver, iş makinası al belediye kiraya ver, asfalt makinası al belediye kiraya ver, yani nerede bir boktan iş varsa ona yapış ve zengin ol !.. hem de sıfır dan zengin ol dönemi bu dönem..!

Cebini dolduran dolduruyor !

Tüyü bitmemiş yetimin hakını değil, mirasını bile yiyorlar..

Allah korkusu yok, yapılan işler kanuni kılıfa uydurulduğu için kanun korkusu da yok.. ye babam ye !.. ye , zengin ol !..

Seçim döneminde yazmıştım: iktidara yakın gördüğün partiden aday adayı ol, parti iktidara geldiğinde seçim öncesi harcamış olduğun paraları bir iki ihale de çıkarırsın, kısa sürede de servetine servet katarsın..

Müdür adayları, Genel Müdürü adayları, ihale adayları diye yazdığımda bize kızanlar bugün kimi müdür oldu.. kimi daire başkanı oldu , kimi bir yere şef oldu.. kimi ise ihalelerle köşeyi dönmeye devam ediyor..

Biz de doğruları yazdığımız için düşmanlarımızı çoğalttık durduk.. bugünkü yazım gibi.. bizde halkın adamı olduk..

İhale almadım, cebimi doldurmadım, karın tokluğuna çalışan bir işçiyim, maliyede, trafikte, tapuda, kayıtım yoktur..

İyi günler..

 

 

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co