Kuzuluk da tatil ama !

Kuzuluk da tatil ama !

Kuzuluk

Huzur ve güzelliğin adresi Kuzuluk !

Kuzu etinin pamuk gibi olduğu belde Kuzuluk..

Şair diyor ya !: “Güzel seni nasıl met edeyim, Gözlerin cihana bedel” bende İhlas Kuzuluk Kaplıca evlerini sizlere 19 yıldan beri met ediyorum halen bitiremedim..

Bugün devre mülkümüzün içinde yapılan yeniliklerden söz etmek istiyordum ama Ankara da patlayan bomba yüreğimizi yaktı, enerjimizi sıfır etti.. konuşmaya mecalim kalmadı..

Hele : orada dershanesinden çıkıp evine gitmeye çalışan 24 üniversite öğrencisinin vefat etmesi 50 yakın öğrencinin yaralanması bizim için yürek sızısı oldu..

Üç yavrum: Ankara, Denizli, Kırşehir de Üniversite öğrencisi olunca acıyı bir başka yaşadım.. halen yaşıyorum.. yaşayacağımda !..

Her yıl olduğu gibi bu yılda : İhlas Kuzuluk Kaplıca evlerinde 11-25 Mart dönemi huzur içinde bir tatil yapmak için buraya geldik.. hem de bomba patlayan yerden geçerek.. geldik bu sebeple orada bende olabilirdim şokunu üzerimden halen atamadım..

Aslında : bugün sizlere, güzellikleri, tatilin keyfini , ağaca çıkan Mart kedilerini ,  İhlas Kuzuluk Kaplıca evlerinin yeniliklerinden söz etmek istiyordum ama insan da huzur koyarlar mı ki ?… içerdeki hainler , dış destekçileri insanda moral mi bırakıyor ?…

Kahramanmaraş- Kayseri- Kırşehir ve Ankara ki : Burada durmak istiyorum.. Ankara , Ankara bizim doktoru almak için Gazi Hastanesine gittim, oradan o hain bombanın patladığı yerden geçerek Sakarya ili Akyazı ilçesi Kuzuluk mahallesine gelerek burada huzur içinde bir tatil yapacaktım..! yapacaktık tık tık ama bomba yüreğimizi yaktı..

Ankara da patlama : haberi ile ilkindim, tamda bizim geçtiğimiz yerde patlayan bomba , orada ben de olabilirdim..diye kara kara düşünerek bir kere daha ilkildim..

Sonra : hemen telefon’a sarılarak Doktoru aradım, çok şükür sesini duydum..

Sonra : televizyon başında olayı takip etmeye başladım..

Ölenlerin öğrenci olduğunu duyunca : yüreğim bir başka yandı..

Üniversite de çocuk okutan her anne ve baba benim his ettiklerimi yaşadıklarımı yaşamıştır.. his etmiştir.. ben ne çekiyorsam onlarda onu çekmiştir..

Özellikle : Ankara da çocukları olanlar bu duyguları çok daha fazla yaşamıştır..

Huzur ve mutluluk bizde kalmadı..!

Ancak : terör örgütlerinin istedikleri de bu ! halkın huzur ve neşesini bozmak !

Bir şehit annesi: “ Ağlamayacağım, o alçakları sevindirmeyeceğim” diye şehit oğlunun başında bağırıyordu ya !..

Bugün de biz de ağlama yerine, göz yaşı dökme yerine, o alçaklara, maddi ve manevi destekçilerine sevinme fırsatı vermememiz gerekiyor.

Benim yüreğimin bir bölümü yandı: evlatlarını orada teröre kurban veren anne ve babalar, aileler benden çok daha fana olmuştur..

Tarifi mümkün olmayan acının içinde olduklarını bir baba olarak çok iyi tahmin ediyorum..

Ancak : bize bugün düşen görev ise tarafımızı belli etmektir..

Terörün yanında mıyız ? yoksa devletin yanında mıyız ?

Bir gazeteci paçavrası: Beyni sulanmış sözde yazar: “ Erdoğan giderse ülkeye huzur gelir “ diyerek Sayın Cumhurbaşkanı ve hükümeti sorumlu tutarken ! Rus uçakları tarafından kandile atılan silah ve patlayıcıları görmüyor..

Suriye üzerinden ABD ve AB ülkelerinden gelen tonlarca patlayıcıyı görmüyorsa , Terörü kınama yerine Faturayı Sayın Cumhurbaşkanı ve hükümette kesiyorsa burada bizimde durup biraz düşünmemiz gerekir..

Biz terörün yanında mıyız ? Devletin yanında mıyız ?

Herkes tarafını belli etmeli..

Şüpheli, araç ve kişi görüldüğünde güvenlik güçlerine anında haber verilmesi gerekir..

Bana ne !.. Bana değmeyen yılan bin yaşasın derseniz: Ankara da otobüs durağında bekleyen veya otobüs içinde evine gitmeye çalışan 37 vatandaşımızın öldüğü 125 vatandaşın yaralandığı hain saldırının tekrarına fırsat veriz ve bu defa yılan bizi soka bilir ?..

Yüzde 52 halkın oyunu alan Cumhurbaşkanı, Yüzde 50 halkın oyu ile gelen hükümetimize yönelik saldırıya geçenler bombanın patlayacağından haberdar gibi : 20 dakika sonra saldırıya geçiyorlar.. buraya dikkat diyorum..

Kuzuluk notlarımızı ve güzellikleri bir başka gün anlatmak dileğimizle, Ankara da hain saldırıda hakka yürüyenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum..

İyi günler..

Bu yazı için bir yorum yazın

“Kuzuluk da tatil ama !” için bir cevap

  1. Erdal dedi ki:

    Allah ((c.c) ppk nın belalarını versin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co