Kuybu : Her dönem bir taş koyacağım”

Kuybu : Her dönem bir taş koyacağım”

Kuybu : Her dönem bir taş koyacağım”

Kahramanmaraş Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği (KMESOB) Başkanı Ahmet Kuybu,  04 Mayıs Pazar günü yapılacak genel kurula öncesinde Yaşar Pastanesinde düzenlediği basın toplantısında: “ Her dönemimde bir taş koyacağım yeni dönem içinde projelerim var,” dedi.

Bu sabah  Yaşar Pastanesi’nde basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya gelen KMESOB Başkanı Kuybu, Pazar günü yapılacak olağan genel kurulda yeniden aday olduğunu belirterek, “Bugüne kadar esnaf kardeşlerimize hizmetkar olabilme aşkı ile görevimizi yaptık, yeni dönemde de görevimize devam etmek istiyorum,” dedi.

Kuybu, şunları söyledi, “2005 yılında büyük projelerle talip olduğumuz Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanlık seçimini oda başkanlarımızın ve yönetim kurulu üyelerinin destekleriyle kazanarak o günden bu güne kadar seçimlerde vaat ettiğimiz projelerimizi yerine getirmenin sevincinden daha çok bana ve ekibime her zaman güvenen, inanan ve gece gündüz dua eden insanlarımızı mahcup etmediğimiz için mutluyuz.

Esnaf teşkilatı Kahramanmaraş’ın en büyük ailesidir. Bizler esnaf ve sanatkârlar teşkilatına yön veren, sadece belli zamanlarda değil gece gündüz esnafın ve Kahramanmaraş halkının emrinde olan kişiler olarak, esnaf ve sanatkârlarımıza en iyi hizmeti vermek, teşkilatı daha iyi konumlara taşımak ve en önemlisi vatandaşlara hizmet eden ve Kahramanmaraş nüfusunun büyük bölümünü temsil eden esnaf kardeşlerimize ve büyüklerimize hizmetkâr olabilme aşkı ile görevimizi yaptık ve yeniden göreve talip olduk. 2010 yılında yapılan kongrede ve 04 Mayıs Pazar günü yapacağımız 2014 yılı olağan kongrede aday çıkmayarak bize güvenen ve inanan oda başkanları, başkan vekilleri ve yönetim kurulu üyelerine sonsuz şükranlarımı sunuyorum.

Kahramanmaraş Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanlığının adını yaptığımız hizmetlerle Türkiye’de örnek gösterilen Birlik haline getirdik. Birçok Birlik Başkanı bizleri arayarak çalışmalarımız hakkında bilgiler alıyorlar. KMESOB olarak esnaf ve sanatkârlarımızın, vatandaşlarımızın gece gündüz emirlerindeyiz. Yaptığımız hizmetlerinde mükâfatını görüyoruz.  Kahramanmaraş Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı olarak Bursa’da yayınlanan aylık esnaf dergisi tarafından 2012 Esnaf Oscarları ödül töreninde Türkiye’nin en başarılı Birliği seçildik.  Ödülümüzü ise TESK bölge toplantısında almış bulunuyoruz. Bu ödülü ben şahsıma olarak değil, Kahramanmaraş’a verilmiş olarak addediyorum.

Gerek Kahramanmaraş’ta gerek Türkiye’de örnek hale getirdiğimiz Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanlığımızı bundan sonra da yapacağımız projelerle daha ileriye taşıma gayreti içerisinde olacağız.

İl merkezimizde 24, ilçelerimizde 16 meslek odalarımızla uyumlu bir şekilde çalışmalarını sürdüren Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliğimizde 2014 yılı Ocak, Şubat ve Mart aylarında yapılan kongrelerde aramıza yeni katılan Oda Başkanlarımız ve yönetim kurulu üyeleri olmuştur.

Bunlar;

MERKEZDE YENİ SEÇİLEN ODA BAŞKANLARI:

Kabzımallar Odası Başkanı: Halit Orhan

Kunduracılar Odası Başkanı: Ali Köfte

Mahrukatçılar Odası Başkanı: Ramazan Bayrak

Minibüsçüler Odası Başkanı: İsmet Kılıç

Terziler ve Konfeksiyoncular Odası Başkanı: Muhlis Akkurt

İLÇELERDE YENİ SEÇİLEN ODA BAŞKANLARI:

Elbistan Tamirciler Odası Başkanı: Mehmet Mıhçı

Elbistan Marangozlar Odası Başkanı: Mustafa Deli

Afşin Esnaf Odası Başkanı: Hakan Topaktaş

Andırın Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı: Alparslan Dikişçioğlu

Türkoğlu Esnaf Odası Derviş Türk ve ekibine aramıza hoş geldiniz der, çalışmalarında başarılar dilerim.

5362 sayılı Esnaf ve Sanatkârlar Meslek Kuruluşları kanununun 42. Maddesi gereği Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanlığımızın olağan genel kurulu Mayıs ayı içerisinde yapılacağı belirtilmekte olup, Birliğimiz başkanlığının olan genel kurulu 04 Mayıs Pazar günü saat 10.00’da Sabancı Kültür Merkezi toplantı salonunda yapılacaktır. Siz değerli basın mensuplarımızın da genel kurulumuza teşriflerinizi bekler saygılar sunarım.”

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co