Kuybu: Esnaf Büyük bir aile”

Kuybu: Esnaf Büyük bir aile”

KMESOB Başkanı Ahmet Kuybu Genel Kuruldan Güven oyu aldı

“Biz Nüfusun 4 /1 oluşturan aileyiz “

 

KAHRAMANMARAŞ/ Pazar günü : Kahramanmaraş Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği (KMESOB) Kongresi Sabancı Kültür Merkezinde yapıldı. Başkanı Ahmet Kuybu, rakipsiz olarak girdiği seçimlere güven tazeleyerek yeniden başkanlığa seçildi.

Genel Kurula seslenen Kuybu: Kahramanmaraş’tan her 4 kişiden biri bizim üyemiz, Kahramanmaraş ‘ta esnaf ailesi genel nufusumuzun 4/1 teşkil ediyor,” dedi.

kkuybu (3)

KMESOB Olağan Genel Kurulu Sabancı Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Divan kurulunun oluşturulmasının ardından başlayan genel kurulda, saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu. Gündemde bulunan maddelerin görüşüldüğü genel kurulda, yönetim ve denetim kurulu raporları oy birliğiyle kabul edildi.

Mevcut Başkan Ahmet Kuybu, tek aday olarak girdiği seçimde genel kurul üyelerine hitap ederek, görev süresi boyunca esnafın problemlerinin çözümü için gayret gösterdiklerini söyledi. Ahilik kültürünün önemine vurgu yapan Kuybu, şöyle konuştu:

“Selçuklu devletini ayakta tutan, Selçuklu toplumunu bir ve beraber dayanışma içinde tutan esnaf teşkilatımız yani Ahilik teşkilatımız olmuştur. Osmanlı cihan devletin kuran, büyüten, geliştiren aynı şekilde esnaf teşkilatımız yani Ahilik teşkilatımız olmuştur. Esnaf demek ahi demek, dükkan açan, dükkan, dükkanında alışveriş ve ticaret yapan para kazanan kişi demek değildir. Esnaf sosyal dayanışmanın öncüsüdür. Esnaf yani ahiler aynı zamanda çırak yetiştiren, kalfa yetiştiren öğretmendir. Esnaf ve sanatkar şehirlerini, ülkelerini canları pahasına koruyan gönüllü asker ve polislerdir. Aileleriyle, yanlarındaki çalışanlarıyla il nüfusunun dörtte birini oluşturan esnaflarımız, zor şartlar altında, hiçbir menfaat beklemeksizin, işinden, yaşantısından ve ailesinden fedakarlık ederek çalışmaktalar. Biz de bu fedakar kesim için görev süremiz boyunca gece gündüz demeden hizmet üretme çabası içinde olduk. İnşallah bu dönemde esnaf ve sanatkarlarımızın bu teveccühüne layık olarak, onlara en iyi şekilde hizmet etmeye gayret göstereceğiz. Seçimlerimizin bir kez daha esnaf ve sanatkarlaımıza hayırlar getirmesini diliyorum.”

kkuybu

Sabah açık büfe kahvaltı, öğleye ise ekmek arası döne ve ayran dağıtılan genel kurul bir piknik havası içinde geçti.

42 Meslek Odası’nın kayıtlı olduğu KMESOB’da 304 genel kurul delegesi oy kullanarak Kuybu’ya yeniden yetki verdi.

Kongreye OnikiŞubat Belediye Başkanvekili Dr. Ali Ünsal, Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, Pazarcık Belediye Başkanı Yakup Hamdi Bozdağ, Çağlayancerit Belediye Başkanı Üzeyir Kızılseki’de katılarak Başkan Kuybu’yu tebrik ettiler.

KMESOB YENİ YÖNETİMİ ŞU İSİMLERDEN OLUŞTU:

AHMET KUYBU (BAŞKAN)

H.MUSTAFA ÖZ

ŞEREF ÖZSOY

EROL GÜNEŞ

SELAHATTİN ATALAY

CUMA GÜLER

CAFER TEPE

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co