KUTUPLAR VE  ROLLER

KUTUPLAR VE  ROLLER

Sıra dışı olaylar vardır, tıpkı bunun gibi sanatçılar, siyasetçiler, ustalar, öğretmenler ve kahramanlar vardır… Bunlar hiç unutulmazlar.

Prof. Dr. Mehmet Çelik’de bana göre sıradışı açıklamaları ile gündeme oturmasını biliyor. Vatanperver bir akademisyen, kimsenin söyleyemediklerini korkusuzca söylüyor. Ülke TV’de Sıradışı Tarih programlarında gündemi yorumluyor, bilmediklerimizi anlatıyor, yalan söyleyen tarihi düzelterek belgelerle konuşuyor.

Bu haftaki bomba iddiası; “ ABD, PKK’yı  açıktan destekliyor!” cümlesi oldu. Bu konuda geçmiş programlarda da iddialı söylemlerde bulunmuştu.  İsterseniz tanımayanlara kendisini kısaca tanıtayım;  “İlk ve orta öğrenimini Elazığ’da, yüksek öğrenimini Atatürk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Kelam ve İslâm Felsefesi Bölümü ile Fen-Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı’nı bitirerek tamamladı. 1980 yılında akademik hayata intisab eden Prof. Dr. ÇELİK, 1982–1987 yılları arasında Mor Gabriel Manastırı’nda Süryanca ve Hristiyan Teolojisi üzerine eğitim aldı.[kaynak belirtilmeli] Fırat Üniversitesi’nde 1990-1995 yılları arasında Yardımcı Doçent, 1995-2001 yılları arasında Doçent, 2001’den bu yana Celal Bayar Üniversitesi’nde Profesör ünvanıyla öğretim görevlisi olarak görev yapmaktadır.(Not; Bildiğim kadarı ile son aylarda, başka üniversiteye geçti) Ülke Tv’de Turgay Güler’in sunduğu Sıradışı Tarih programına da sık sık konuk olmaktadır.Ayrıca Manisa Medya Tv’de Abdullah Polat ile birlikte hazırlayıp sundukları Tozlu Sayfalar isimli program ile her salı ekranlarda yer almaktadır.(Vikipedi)”

ABD TÜRKİYEDEN YANA MI?

Mehmet Çelik hocam ile Kahramanmaraş’a konferans için geldiğinde, hava alanında ilk defa tanışmıştım, gerçekten yürekli bir insan, korkmadan doğru bildiklerini söyleyebiliyor. Kendi ifadesine göre onun için öncelik vatan, eyvallah!

Gelelim ABD Türkiye’yi mi, PKK’yı destekliyor? Sorusunun cevabına, son 5 yılı saymazsanız ABD, bölgede Türkiye’yi destekliyordu. Ancak son dönemde durum böyle değil. Biz Ümmetiz Platformu Koordinatörü ve aktivist Ayhan Altıntaş, “Amerika, PKK’ya destek için havadan IŞİD’in hedeflerini vuruyor. Karadan ise ilerleme talimatını kendi ekibine veriyor ve koordinasyon sağlanıyor. Yani Amerika’nın, sahada, PKK’nın içerisinde kendi askeri var. Havadan ve karadan bu koordinasyonu sağlıyor ve PKK’yı destekliyor” (Yeni Akit  7 Mayıs 2016) Açıklamasının ardından şu tespiti yapıyor; “Türkiye, kontrollü bir şekilde savaşın, kaosun içine sokulmak isteniyor. Osmanlı’dan kalan Mısır, Libya gibi büyük ülkeleri parçalamak, iç karışıklık çıkarmak istiyorlar. Yani Müslüman’ı Müslüman’a kırdırmaya yönelik bir çalışma var, aynısı Türkiye’ye de aktarılmak isteniyor.”

Hanifi Avcı’nın Haliçte ki Simonlar kitabında ise ABD’nın PKK’yı değil, Türkiye’yi desteklediği görüşü de bunun tersi bir durum.

2010 yılında Avcı kitıbında ““Pek çok kişi PKK’nın ABD, Almanya, AB tarafından desteklendiğini söylüyor. ‘Öcalan’ı size ABD teslim etti’ deyince, ‘İyi niyetle yaptıkları ne malum’ karşılığını veriyorlar. Peki, soruyorum; PKK’ya karşı kullanılan en etkin silahlarınız olan Kobra helikopterleri, insansız uçaklar, akıllı füzeler, termal kameralar, gece görüş dürbünlerini size kim veriyor? ABD… Bu silahları sağlamadıklarında nelerin olacağını o bölgede çalışan ve şartları bilen askere sorarak cevap vermek gerekir. Ayrıca şunu düşünün; eğer ABD helikopter ve uçaklar gibi hava araçlarına karşı kullanılmak üzere çok küçük, kolay taşınan ve yüzde doksan isabetli Stinger füzelerinden birkaç tane PKK’ya verse durum ne olurdu acaba?

DÜZEN DEĞİŞECEK, DÜZÜLENLERDE

Şunu söylemik istiyorum, ülkeler arasında çıkar ilişkisi vardır. Bu yüzyıllar boyunca da böyle olmuştur. Dolayısı ile şu anda Mehmet Çelik hocamın tespiti doğru, ABD açıktan PKK’yı destekliyor.

Bu durum halkımızı nasıl ilgilendiriyor, şöyle ki, bazen roller değişiveriyor. Biz vatandaşlar devletimizin yanında yer almak durumundayız; Milli Duruş sergileyerek, vatanımız için, kutsal değerlerimiz için bir olmalıyız, diri olmalıyız.

Şu anda biz  hiçbir kutupta değiliz, kendi kutbumuzu oluşturmaktayız tıpkı tarihte olduğu kendi misyonumuzu üstleneceğiz.

O zaman düzen değişecek, Üstadın ifadese ile 1 simiti 9, 9 simidi bir ülke paylaşmayacak. Biz inanıyoruz ki Hak gelecek, batıl zail olacak!

Kalın sağlıcakla.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co