Kütüphane ve Spor Tesisleri

Kütüphane ve Spor Tesisleri

KIBRIS- Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi’nin Kütüphanesi ve spor tesisleri iki iddialı konu.

Her dilde kitap ve elektronik ortamda Kitap: Kütüphane

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Kütüphanesi eğitim – öğretim ve araştırma faaliyetleri ile öğrencilerin, akademik ve idari personelin mesleki ve genel kültür bilgilerini edinmeleri doğrultusunda gereksinim duydukları her türlü kütüphane kaynağını sağlamayı ve en iyi teknik olanaklara hizmete sunmayı amaçlar.

Üniversitemiz; öğretimi, araştırmayı ve öğrencilerin bilimsel gelişimini doğrudan desteklemektedir. Bünyemizde kitap, e-kitap, dergi, e-dergi, CD, video, kaset, disket ve akademik internet kaynaklarından oluşan zengin bir koleksiyon bulunmaktadır. Üniversitemiz Kütüphanesi ANKOS, EKUAL, ULAKBİLİM ve ÜNAK üyesidir.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin(KKTC) başkenti Lefkoşa’da bulunan Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi(UKÜ), şehir merkezine 5 km, Ercan Devlet Havalimanı’na 11 km, Gazimağusa’ya 50 km ve Girneye 30 km uzaklıktadır. Kampüs Turukütüphane (2)

Gazeteci Bekir Doğan: CİU kütüphanesini gezerek yetkililerden bilgi alıyor..

CİÜ bünyesinde 84 farklı ülkeden öğrenciye eğitim sağlamaktadır. Hakkımızda

Öğrenci Kulüpleri CİU ‘de her kulüp kendi alanında teknik konferanslar, seminerler, geziler, yurtiçi ve yurtdışı staj imkânları yaratmak amacıyla çalışmalarda bulunmaktadır. Kulüplere toplantı ve çalışma imkânları yaratılması için Öğrenci Merkezi’nde toplantı ve aktivite odaları bulunmaktadır.

Kulüpler,  öğrencilerin boş zamanlarını yararlı etkinliklerle değerlendirmelerini, öğrencilerin istek ve ihtiyaçları doğrultusunda sosyal, kültürel, ekonomik ve sportif alanlara giren konularda, akademik programları tamamlayıcı nitelikte bilimsel araştırma yapmalarını, kendilerini zihinsel ve bedeni yönlerden geliştirici etkinlikler ve faaliyetlerde bulunmalarını sağlamak,  öğrencilerin üniversitedeki eğitimleri sırasında ve sonrasında üyeleri ve üniversitenin diğer bireyleri arasındaki dayanışmayı güçlendirmek amacıyla kurulmuştur.

CIU Arena

KKTC’nin ilk entegre spor kompleksi olan CIU Arena 7500 m2 kapalı alan ve 15.000 m2 açık alan olmak üzere toplam 22.000 m2’lik bir alana inşa edilmiştir. Kompleksin açık alanında iki adet halı saha, iki adet basketbol sahası, iki adet voleybol sahası, iki adet tenis kortu, beach voleybol, hentbol ve futbol aktivitelerine uygun 1 adet plaj alanı; kapalı alanında ise fitness salonu, kapalı spor salonu, kapalı yüzme havuzu, masa tenisi, aerobik salonu, tırmanma duvarı, atış poligonu, squash salonları bulunmaktadır.

kütüphane

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co