Küsenler- Gidenler

Küsenler- Gidenler

Küsenler – Gidenler !..

Ak Parti- MHP ve CHP de aday adayı olanlar, mevcut milletvekilleri kendilerini listede görmemesi üzerine: İstifa edenler, diğer partilere geçenler, küfür edenler, küsüp gidenler, selamı kesenler.. Partilerde küskünler listesi kabarık..

Partilerde: Ak Parti ve MHP de deprem yaşandı..

CHP günler öncesinden belirlenmişti.. değişen bir şey olmadı, aynı liste onay aldı ama MHP ve ak Parti de ise kelimenin tam manası ile deprem yaşandı..

Ak Parti de : Mahir Ünal, Sevde Bayazıt Kaçar, Mehmet İlter Çitil, Veysi Kaynak, Listeye giremeyen : Mahmut Arıkan ve İdris Tezcan kesin gibi görülüyordu..

Necip Evlice Ankara 1. Bölgeden aday olması halinde: Sevde Bayazıt Kaçar ‘ın yerine Nursel Reyhanlıoğlu konacağı Kahramanmaraş’ta tek bayan aday olacağı dile getiriliyordu.. Necip Evlice aday olamayınca : Kahramanmaraş tarihinde ilk defa iki bayın adayla temsil ediliyor ve de üstelik de ikisi de seçilecek noktada..

Ak Parti İl başkanı Metin Doğan 7 milletvekili çıkarız diyor..

MHP il Başkanı Süleyman Öner 5 Milletvekili çıkarız diyor

CHP il Başkanı Esat Şengül ise : 2 Milletvekili çıkarız diyerek hedeflerini açıklıyorlar..

Dünkü yazımda da değinmiştim: CHP Kahramanmaraş’tan milletvekili çıkarması çok zor görülüyor ki iki vekile talip olmaları da bundan dır..

MHP : 2 ay içinde bir rüzgar yakalayamaz, Poyraz’ı arkasına almazsa : işi zor bir vekille yetinmeleri gerekmektedir..

O halde Metin Doğan’ın sözü doğru çıkar 7-1 olur Kahramanmaraş

Siyasette 24 saat uzun zaman, hatta bir saat bile çok uzun zaman, biz bunu en son seçim kuruluna listelerin gittiğinde gördük ve yaşadık..

Saat 16 30 gibi: Ak Partide Mahir Ünal, Mahmut Arıkan, Sevde Bayazıt Kaçar, Veysi Kaynak listesinin öğrenmiştik..

Saat 17 00 gibi : Mahmut Arıkan’ın listen çıktığını, İdris Tezcan çıktığını yerine ise : Nursel Reyhanlıoğlu ile Türk İslam Karakoç’un girdiğini gördük..

Siyaset böyle bir şey : son ana kadar her şey değişe biliyor..

1984 de : Devlet başkanı Kenan Evren’in televizyon da :” Siz oyu nereye vereceğinizi iyi biliyorsunuz sakın hata yapmayın! “ diyerek paşayı işaret etmesi üzerine ANAP’ın birinci parti olmasını sağladığı o günleri unutamayız..

7 Haziran 2015 Pazar gününe kadar: çok film izler, yeni oyunları görürüz, sonunda vatandaş bir mezraya çekilerek, oyu verecekleri yeri bize belirlerle bizde gider paşa paşa oyumuzu verir.. geri döner geliriz..

Bunlar bizim milletvekilimiz mi ? : Bana göre değil, ben isteyerek oy vermiyorum, bazı zamanlar , “Elim kırılsa “ diyerek oy veriyorum, o halde bu vekiller bizim vekilimiz değil, partilerin vekilidir..

Ak Parti de , MHP de listeye girenleri Kahramanmaraş halkımı seçti, liderin seçim bize onay verin diye gönderdiği kişiler..

Ak Parti kaç vekil alır, MHP kaç vekil çıkarır bugünden bir şey söylemek erken ama görülen o ki her iki partideki adaylar vekil olacaklar bunlar kimin vekili ? ..

Herkes gönlüne sorsun: Bu kişiler bizim milletvekilimiz diyen bir yiğit var mı ?

Genel başkanın vekil adayını biz mühürleyerek göndereceğiz, bunlar hiçbir zaman Kahramanmaraşlının milletvekili olamazlar..? bugüne kadar da olmadı..!

12 Şubat Kurtuluş Bayramında yada Ramazan ve Kurban Bayramında sadece bayramlaşma törenlerinde uzaktan gördüğümüz genel başkan vekillerinin birkaç yüzü değişecek , eskiler gitti yerine yenisi gelecek.. değişen bir şey olmayacak ..

Genel Başkanı Milletvekillerine tepkimizi koyup: Bağımsız aday çıkara biliyor muyuz ? mesele burada.. onlar kimi gönderise onu onaylıyoruz.. Bağımsız adayımızı çıkarıp onu destekleye biliyor muyuz ?

Bana göre : Kahramanmaraşlı adayını kendi seçmeli bağımsız adayını çıkarmalı, oyunu vermeli Meclis’e göndermelidir..

Mahmut Arıkan: iki dönemdir, Temayülde 1. STK oylamasında birinci, Anketlerde birinci çıktı ve listeye giremedi..Bunun adalet neresinde ?

Kahramanmaraş halkının tercihine bile saygısı olmayan bu liderlerin gönderdiği adaya mühür ben basmayacağım..

Akşam oturduk ailece karar aldık, sandık başına gitmeyeceğiz, Umre gurubu oluşursa 1 Haziran 2015 de umreye giderek 15 Haziran da döneceğim, olmazsa sandık başına gitmeyerek tepkimizi ortaya koyacağım..

Bizden bu dönem hiçbir partiye oy yok..

İyi günler..

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co