Kurtuluş Bayramı !..

Kurtuluş Bayramı !..

Kurtuluş Bayramı !..

Dün Niyazi Kara’dan bir mesaj: “Seydi Küçükdağlı görevden alındı!”

Ok gibi yerimden fırladım!.. İnanamadım herhalde şaka yapıyor diye düşündüm..!

Doğru mu ?  diye bir çok dostumu aradım doğru olduğunu öğrendim ve 4 Mayıs gününü Kahramanmaraş’ın ikinci Kurtuluş Bayramı ilanı ettim.

12 yıl içinde defalarca yazı yazdım: “Seydi Küçükdağlı istifa,  Bu müdürü görevden alın” diye ben bu yazıyı yazdığımda, bazı yalaka ve taklacılar arka çıktılar..!

Bizim basın dan da koşup haberini yapanlar oldu: Çok çalışan müdür diye !..

Olan : Maraş’a oldu Kültür ve Turizm adına 12 yılımız boşa gitti..!

Bizim kişilerle alıp veremediğimiz yok !.. Hele Seydi Küçükdağlı ile hiç işim yok !

Bizim sevdamız: Kahramanmaraş !

Bahtı kara Maraş, Bahtı Kara olunca bir gün ağarır mı diye bekliyoruz. Bunun için yazıp çiziyoruz, ama kimseye yağ çekmeyerek doğru bildiklerimizi doğrudan söyleyerek. Dik durarak eğilmeden bükülmedin, kıvırmadan doğrudan söyleyerek!..

O küser mi? Bu kırılır mı? hesabı yapmıyoruz.

Kişilerle işimiz yok: daha önce de çok defa yazdığım için bugün tekrar yazıyorum.

Bugün Maraş’ın kurtuluş günü hayırlı olsun!.. Bugün kurtuluş günümüz !..

Bugün Kahramanmaraş’ın 2. Kurtuluş bayramı !

12 Yılımızı alıp gitti !.. Yazık oldu giden 12 yıla ama bunun hesabını biri vermeli!..

Geçmiş 12 yılın hesabını birinin vermesi gerekir!..

Ak Parti Milletvekilleri, il yöneticileri, Ankara ve Kahramanmaraş sorumluları bu kaybettiğimiz 12 yılın hesabını vermesi gerekir !.. 12 yıldan beri neredeydiniz?

12 Yıl bu müdürü görevde kim tuttu ise: kayıp ettiğimiz yılların hesabını bize vermeli.

Tarihe not düşün: 12 Şubat Kurtuluş Bayramı, 4 Mayıs Kültür ve Turizm Kurtuluş Bayramı! Bence 4 Mayıs Kurtuluş Bayramı çok önemli bir tarih, biz kurtulduk da kurtulmasına Ankara nasıl kurtulur onu bilemiyorum..!

12 yıl sonra biz kurtulduk: Allah Ankara’ya yardım etsin !

12 Yıl boyunca : Kültür ve Turizm adına hakkımızı alamadık, bir Kahramanmaraşlı olarak hakkımı helal etmiyorum !.. ve İnşallah bugünden sonra Kahramanmaraş Kültür ve Turizm adına hakkını alır diye umut ediyorum.. bundan daha kötüsü de olmaz ya !..

Kültür ve Turizm Bakanlığından: Kahramanmaraş’a gönderilen paraları harcamayarak geri Ankara’ya gönderme rekorunu kıran müdürden biz kurtulduk. Bugün kurtuluş bayramımızı kutlayalım. Dostlara kurtuluş bayramı mesajı atıyorum.

Kahramanmaraş Kültür ve Turizm il müdürü kim olur ? kim olursa olsun, Bertiz den çoban Ökkeş’i getirseler, mevcut müdürden çok iyi yapacağı kanaatindeyim. Yaparda adım gibi eminim!..

Sokak’tan bulduğunuz birini getirin bundan çok daha başarılı bir müdürlük yapacaktır.

Bir dostum: Hiçbir yerde dürüst adam yok!..

Kahramanmaraş Kültür ve Turizm Müdürü Seydi Küçükdağlı : Dürüst adam diyor..

Dürüst olması : Bir meziyet değildir. Herkes dürüst olmak zorunda. Hırsızlık yaparsa, polisi var, jandarması var, hakimi ve savcısı var, kurumları denetleyen müfettişleri var, cezasını çeker. Biz hırsız demedik, ancak 12 yılımızı yediğini söyledik..

Dindan adam diyor: Vallah Ulucami’ye imam yapacak değiliz. Bizim yeni müdür dinsiz olsun! ateist olsun, putperest olsun ama dindar olmasın! biraz da çalsın!

Ak Parti hükümetine sesleniyorum: Bize sosyal demokrat , dindar olmayan, çalan, hırsız bir kültür müdürü gönderin!.. Gönderin ki Kahramanmaraş’a hizmet etsin!..

Seydi Küçükdağlı gibi: Dürüst olacağına!.. , hırsız olsun, çalsın, ama şehrime hizmet etsin, buraya kültür hizmetleri için gelen parayı harcamadan gerisin geriye Ankara’ya göndermesin..! dindar olmayan hırsız müdür istiyoruz !..

12 yılımız gitti, boşa giden bir on iki yıl ve bugün 4 Mayıs Kurtuluş Bayramı günümüz ? ama geçip giden, boşa giden 12 yılın hesabını kim verecek onu merak ediyorum..

Dindar- Dürüst müdür diyerek : 12 yılımızı çaldınız !.. bunun hesabını birini vermesi gerekir..

12 yıl sonra da olsa : Kültür ve Turizm Müdürü Seydi Küçükdağlı’ya görevden alanlara teşekkür ediyorum..

Kendisi, dindar, namazlı, abdestli dürüst , güzel bir insan, çalmaz, çaldırmaz ancak hiçbir işte yapmaz: Kahramanmaraş’ta 12 yıl boyunca hiçbir iş yapmayan , buraya kazık çakan bir müdür !.. 12 yıl sonra kimin ? nasıl ? gücünün yettiğine hayret ettim..

Bugün 4 Mayıs Kurtuluş Bayramı günümüz ! Kahramanmaraş 2. Kurtuluş bayramını kutluyor, Kültür Turizm inşallah bugünden sonra ayağa kalkar, 10 binlerce turist şehrimize gelir. Yeni müdür kim olursa olsun hiç önemi yok!..

12 Şubat Kurtuluş Bayramından sonra 4 Mayıs Kurtuluş Bayramımız hayırlı olsun.

Seydi  Küçükdağlı  müdürümüze : Ankara’da başarılar diliyorum, Genel Müdür olsun, Bakan olsun, ne olursa olsun, ama Kahramanmaraş’a yeniden Mahkeme kararı ile müdürü olarak gelmesin, çünkü biz bugünü bayram ilan ettik, sonra bayramı programını iptal etmek zorunda kalacağız!

Ankara Allah yardımcın olsun: Seydi Küçükdağlı müdür geliyor!..

İyi günler…

Bu yazı için bir yorum yazın

“Kurtuluş Bayramı !..” için bir cevap

  1. Ökkeş Usta diyor ki:

    Nekadar memleket aşığı bir insan olduğunu kalbinden yazıya dökmüşsün Bekir abi, yazık boşa geçen yıllara Kahramanmaraşa yazık, almanyada yaşayan biri olarak şehrimize atanan bazı müdürlerin çok zararlı olduklarını görebilmekteyiz. Sadece iyi bakmak yeterli. Sözkonusu müdürün görevden alınmasına bende çok sevindim çünkü o koltuğun hakkını veremiyordu.
    Bir anlamda o koltukta bir gavurda hırsızda olsaydı görevini daha iyi yapar anlamında yazmışsın, duygularını öne çıkarmışsın. Saygılar

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co