Kurtsatar: “Ramazan Ayı, insanı insana yaklaştırır”

Kurtsatar: “Ramazan Ayı, insanı insana yaklaştırır”

 

  İYİ Parti Kahramanmaraş Milletvekili Aday Adayı Selçuk Kurtsatar, Allah’ın rızasını kazanmak uğruna açlığa ve susuzluğa razı olunan Ramazan ayının, insanı insana yakınlaştırdığını söyledi.

  Ramazan ayı dolayısıyla açıklamalarda bulunan Kurtsatar, Ramazan ayının rahmet, merhamet ve bereket ayı olduğunu altını çizerek, bu maddi ve manevi mükâfatların sınırsız olduğunu hatırlattı. Ramazan’ın en iyi şekilde değerlendirilmesi gerektiğini belirten Milletvekili Aday Adayı Selçuk Kurtsatar, “Ramazan ayı paylaşma ve dayanışmaya vesile olan bir aydır. Bizi biz yapan gelenek ve değerlerimiz bu mübarek ayda daha kuvvetli hale gelir. Ramazan ayının milletçe bütünleşeceğimiz, barışın etrafında kenetleneceğimiz bir fırsat olduğunu düşünüyorum. Bu iklimde asıl olan aç ve susuz kalmak değil, Allah’ın rızasını kazanmak uğruna açlığa ve susuzluğa razı olabilmektir” dedi. Böylesi bir sevginin insanı Hakka ve hakikate, insana ve insanlığa daha da yaklaştıracağını kaydeden Kurtsatar, şöyle konuştu: “Kardeşlik ikliminin, dayanışmanın, kaynaşmanın, yardımlaşmanın Halil İbrahim bereketiyle dolup taştığı bir Ramazan ümidiyle, Ramazan ayına kavuşmanın huzur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Ramazan ayı, maneviyatımızı güçlendiren feyiz ve bereketlerin yanı sıra toplum olarak önceliklerimizin farkına vardığımız on bir ayın sultanıdır. Akrabalarımızla, komşularımızla, ihtiyaç sahipleriyle ekmeğimizi bölüştüğümüz Ramazan ayında iftar sofralarının israf sofralarına dönüşmemesi için hep birlikte hassasiyet göstermeliyiz. Nitekim İnsanlar için bir hidayet rehberi olan, hak ile batılı birbirinden ayıran Kur’an-ı Kerim’in kendisinde indirildiği Ramazan ayında ‘Allah israf edenleri sevmez’ İlahi kelamını hiçbir zaman aklımızdan çıkarmamalıyız. Mübarek Ramazan ayının feyiz ve bereketinin üzerimizden eksik olmaması, birliğimizin, kardeşliğimizin devamı temennisiyle tüm İslam âlemine hayırlı Ramazanlar diliyorum” dedi.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co