Kurt Kuzuyu Kaparsa Ömer’den sorarlar !

Kurt Kuzuyu Kaparsa Ömer’den sorarlar !

Kurt Kuzuyu Kaparsa Ömer’den sorarlar !

Biz  Müslüman mıyız ? İslam’ı ne kadar yaşıyoruz !..

Hz. Ömer adaletini uygulaya biliyor muyuz ?

Son dönem: Futbolcu ve bazı ünlü soytarıların dövme yaptırarak, Televizyon kanalları ve gazetelerde boy göstermesi ile Müslüman gençlik sürekli büyük günahın içine çekiliyor.

Allah’ın yasak ettiği büyük günahlardan olan Dövme çalığın lığını bugün yazacaktım ancak – Muğla ‘nin Bodrum ilçesinde sahile vuran Suriyeli çocuk cesetleri moralimi bozdu..

Dövme Yaptırmak Büyük Günah Çocuklarınızı bu günahtan koruyun !

Muğlaya gidiyorum..

Küçük bir çocuk sahil de yüz üstü yatıyor, tıpkı anne ve babası kardeşleri gibi..

Suriye den yurdumuza ve dünyaya kaçan Suriyeliler için bir kara daha yazıyorum üstelik de altını çizerek yazıyorum: 16 Suriyeli göçmenin bindiği bot uluslarası sularda battı. Göçmenlerin cesetleri Muğla’nın Bodrum ilçesinde sahile vurdu. Sahile vuran cesetler arasında bir çocuğun sahile vurmuş minik cesedi herkesin adeta yüreğini yaktı. İnsanlar Sosyal medyada bu duruma isyan etti.

Resmi görenler ve cesetleri sahilde görenler bir kere daha isyan ettiler..

Peki : Biz Suriyeli kardeşlerimize bakmalıyız dediğimizde , Türkiye den gitsin diyenlere de isyan etmeniz gerekir.. Suriyelileri istemiyoruz diye kampanya yapanlara isyan etmemiz gerekir, onları oraya ölüme gönderenlerin utanması gerekir..

Bugün 2.5 Milyon Suriye de terör örgütleri ve Esat tarafından öldürüldü, 12 Milyon insan göçmen durumuna düştü, bunların tamamı Müslüman!..

Suriye de Müslümanlar öldürülüyor !

Türkiye Müslüman diyerek ülkemize sığınanları ise: Biz dövüyoruz, kovuyoruz, onlarda umuda bir yolculuk için yola çıktıklarında botları batıyor.. sahildeki cesetler yürek yakıyor.. isyan var ama önce isyanı içimizde Suriyeli düşmanlığı yapanlara göstermemiz gerekir..

Allah bunların hesabını bize sorar !

Hz.Ömer (RA) Diclenin kıyısında bir kurt kuzuyu kaparsa Allah bunun hesabını bize sorar !” diyerek uykularını kaybeden bir halifenin mirasçıları bizler Suriyeliler ölüyor uykumuzu kaçıramıyorsak burada bir terslik var Allah bunun hesabını bize sorar !..

Ülkemize gelen Türkiye Müslüman Kardeş ülke diyen Türkmen ve Arap Müslüman kardeşlerimize ne kadar sahip çıktık..?

Bir lokma yiyecek ala bildik mi ?

İzmir’e  oradan Bodruma buradan, ise Yunanistan İstanköy (Kos) adasına hareket eden 16 Suriyeli göçmenin bindiği botun batması sonucu hayatını kaybeden Suriyeli mülteciler sosyal medyada günün konusu oldu. Bir çok anneyi ağlattı ama ama diyorum..

Haberlerin altına yorumlar yazılıyor..

Twitter de günün konusu oldu.

İnsanlık Kıyıya Vurdu: Manşetleri ile bugün gazetelerde çıkan haberler yüreğimizi yaktı..

Herkesin yüreğini yaktı..

Yaktı yakmasına da mahallemizde oturan Suriyeli’ye iş ve aş vere bildik mi ? asıl sorgulanması gereken bu !..

Mülteciler arasında yer alan ve Türkiye’nin yüreğini yakan talihsiz çocuk, sosyal medyada en çok konuşulan konular arasında birinci sırada yer aldı.

Almasına aldı da bizim sokakta oturan Suriyeli Kardeşimize, bir yiyecek paketimi gönderdik, ev kirasını, elektrik, su parasını mı verdik, yoksa evine bir tüp mü aldık yemek yesin diye ! bunu kendi kendimize soralım !

Herkes tepki gösteriyor: Ünlü isimler başta olmak üzere Sosyal medya kullanıcıları, Twitter’da KıyıyaVuran İnsanlık başlığıyla tepkilerini ve üzüntülerini dile getirdi.

Yine bir kedi: bir otomobilin çarptığı sokak arkadaşına kalp masajı yapması görüntüsü en çok konuşulan konu oldu.

Bir kedi kadar yok muyuz ?

Suriyeli kardeşimize : Bir kedi kadar bile yardım edemiyoruz..

İnsanlık maalesef ki kıyıya vurdu.. bizde de bir kedinin yüreği kadar yürek kalmadığını gösteriyor..

Facebook da Kedinin arkadaşına kalp masajı yaptığı haberini paylaştım. Oradan bakın izleyin, sonra Suriyeli kardeşlerimizin Bodrum sahilindeki cesetlerine bakın biraz düşünün..

Tenkit etmek kolay: Çare

Suriye den ülkemize gelen ve aç susuz, perişen olan Suriyeli kardeşlerimize kucak açmazsak, onlarda yasa dışı yollardan Yunanistan ‘a oradan AB ülkelerine giderek ekmek parası kazanmanın yolunu har zaman arayacaklardır..

Suriye de Esat veya Terör örgütü öldürüyor, Türkiye de aç kalıyor, AB umuda yoculuk denildiğinde kapalı kasa kamyon kasasında, gemide konteynır de havasızlıktan ölüyor.. yada denizde boğularak can veriyorlar..

İnsanlık kıyıya vurmasın diyorsanız.. Suriyeli kardeşlerimize yardım edelim..

İyi günler

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co