Kursiyerlerden Dondurma Şov

Kursiyerlerden Dondurma Şov

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme ve Sanat Eğitimi Kursları (KAMEK) bünyesinde vatandaşlara meslek edindirme kursları tüm hızıyla devam ediyor.

Ülkemizde ve tüm dünyada adımızı gururla taşıyan Kahramanmaraş Dondurmasını daha iyi tanıtabilmek, dondurma ustalarının kaşık şovlarını daha maharetli hale getirmek ve dondurma kaşık ustaları yetiştirmek amacıyla açılan Dondurma Kaşıkçılığı Kursu haftada dört gün yapılıyor.

Haftada iki gün servis komisi eğitimi verilerek dondurma kaşıkçılığı eğitimi desteklenmektedir. Mesleklerinin icra etmek için farklı şehirlere ve yurt dışına giden ustalarımızın mesleklerini tescillemek için açılan Dondurma Kaşıkçısı Kursuyla bu mesleğe profesyonellik getirmek amaçlanıyor.

KAMEK bünyesinde verilmekte olan Dondurma Kaşıkçılığı Kursu, ve Kaşık Ustalığı kurslarına 82 kursiyerin başvurması üzerine kursiyer sayısı ikiye bölünerek eğitimlere başlandı.

İlk grubun dersleri 25 Aralık 2017 tarihinde başlamış olup 6 Mart 2018 tarihine kadar derslere devam edecek.

Dondurma Kaşıkçılığı kursuna katılan 40 kursiyerin eğitimleri Özel İdaresi binasındaki KAMEK Kurs Merkezi’nde devam ediyor.

Pazartesi, Salı, Çarşamba ve Perşembe günü olmak üzere haftada dört gün Dondurma Kaşıkçısı eğitimi alan birinci grup, Kaşık Ustalığı eğitimini belirlenecek olan on (10) günlük bir periyotla tamamlayacaklar.

Mart ayının ikinci haftası ise 2. Grubun dersleri başlayacak ve Nisan ayı sonuna kadar tamamlanacak. Eğitimler sonunda katılımcılara Milli Eğitim Bakanlığı onaylı kurs bitirme sertifikası ve KAMEK onaylı katılım belgeleri verilecektir.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co