Küresel Güçlerini Maşası

Küresel Güçlerini Maşası

KÜRESEL GÜÇLERİN MAŞASI

Sevgili dostum İbrahim Gülsu, duyarlı, vatansever, gündemi takip eden bir aydın. Dün sabah aradığında, şaşırdım!  A Haber’de Terörist Başı Abdullah Öcalan’ın kardeşi, Osman Öcalan ile yapılan röportajı izlemiş, kısa hal hatır faslından sonra, “ Osman Öcalan’ın tespitlerinin altına imzamı atabilirim. Bu konuyu yazsan!” diye ricada bulundu. Her vatansever insan gibi kendimde dinlemiş, notlar almıştım.

Osman Öcalan özetle;  “Büyüyen Türkiye’yi durdurmak istiyorlar. PKK küresel güçler tarafından kullanılıyor! Türkiye’de iç savaş çıkartmaya çalışıyorlar. Çünkü bölgesel güç olmak istiyordu. Başta Rusya, İran, Ermenistan bu hareketi engellemek için dolaylı veya direkt bu terör örgütünü desteklediler. Türkiye bende varım artık diyor. Bu nedenle bu güçler Türkiye’yi kendi iç sorunları ile baş başa bırakmak istediler. BM’lerin 4 güvenlik konseyi üyesi de PKK’yı destekliyor. Özellikle Rusya bu işin başını çekiyor, İngiltere ise kendi tarzını kullanıyor. Tek amaçları ülkeyi istikrarsızlaştırmak…”

Merak edenler, internetten programı tekrar dinleyebilirler. Burada siyasi boyutuna da girmiyorum…

BÖLGESEL VE KÜRESEL GÜÇLER

Bölgesel güçler Rusya, Irak, Ermenistan ve İran ki, İran-Rusya bu işte öncülük yapıyorlar. Uluslar arası güçler deyince ise aklıma. Rotschild ailesi geliyor.

Kim Rotschild ailesi?. Daha önce bu konuda iki makele yazmıştım “Bu aile, dünya tarihi sahnesinde 1590 yılından beri vardır ve dünya, bu Yahudi ailesinin çok gizli faaliyetleri neticesinde bugünkü seklini almıştır. Çoğu kişi, dünyada hiçbir ailenin böylesine bir gücü elinde tutabileceğine inanamaz. Çünkü bir ailenin böylesine siyasi ve ekonomik bir gücü nasıl elde ettiğini bilmiyordur. Bu aile fertlerinin her biri, dünyanın gelişmiş, ya da gelişecek olan ülkelerinde, çok derin faaliyetler sürdürmek üzere dağılmışlardır. Dünyada olan her siyasi ve ekonomik gelişmeyi, İsrail devletinin çıkarlarına uygun düşecek şekilde düzenlemek en kutsal görevleridir…”

Osmanlı Devleti’nin parçalanması için gerekli olan her şeyi yapmışlardır.

Osmanlı devletine komşu olan ülkeleri finanse ederek Osmanlı’ya karşı savaşmaları için kışkırtmışlardır. Böylelikle sudan bahanelerle Osmanlıya saldıran Rusya, Avusturya ve diğer komşu devletler, Osmanlıyı askeri ve ekonomik güç olarak iyice yıpratarak azınlık unsurların ayaklanmasını sağlamışlardır. Osmanlı devleti, nereye koşacağını şaşırmış ve neticede isyan eden azınlıkların ayrı devletler kurmasına engel olamamıştır.

Osmanlının en çok dış borcu, Rotschild ailesinin sahibi olduğu “Bank of England” bankasınadır. Osmanlı Devleti, Rotschild ailesine olan borcunu ödeyecek durumda olmadığından Rotschild ailesi bunu fırsat bilmiş, Osmanlıya iğrenç bir teklifte bulunmuştur. Sultan 2. Abdülhamid ile görüşen Lord Baron Rotschild, “Kudüs şehrinin, Filistin’in, Suriye’nin ve Güneydoğu Anadolu bölgesinin, yeni kurulacak olan Yahudi devletine verilmesi karşılığında, Osmanlı devletinin tüm dış borcunu silme ve Balkanlar’da, Afrika’da kaybettikleri toprakları geri verme” teklifinde bulunmuş, ancak Abdülhamid, teklifi şiddetle reddetmiştir.(Kaynak Donanım Haber)

İNSANIN KÖR VE SAĞIR OLMASI GEREK.

Sizin anlayacağınız,  Öcalan, PKK’nın uluslar arası güçlerin, başta da üst aklın maşalığını yapan bir örgüt olduğunu, söylüyor.

Daha öncede Kadir Mısıroğlu, bu derin konularda belgeleri konuşturarak, PKK’nın bir kürt hareketi değil, Ermeni hareketi olduğunu ve Asala’nın devamı niteliğini taşıdığını belirtmiş. Bu konuda bilgisi olan akademisyenler de, büyüyen Türkiye’nin önünü kesmek amacı ile son dönemde PKK’ya silahlar verilerek güçlendirildiğini anlatmışlar, bende köşeme bu konuları taşımıştım. Hatırlarsınız!

Bunları niye anlatıyorum? Kuran’ın hemen başında ‘Hatem Allah’u diye başlayan ayette, Rabbimiz bazı insanlar için gözleri var görmez, kulakları var duymaz!” Tesbitini yapar. İlk okuduğumda ayeti, bir insanın gözü olduğu halde nasıl görmez, kulakları nasıl duymaz? Diye merak etmişimdir.

Şimdi ülkemiz üzerinde bu kadar ciddi oyunlar oynanırken, tabir yerinde yedi düvel ile yeniden kurtuluş savaşı yapılırken bazıları ısrarla bu durumu görmek istemiyorlar. Ben Kur’an kültürü olmayan, basiretsiz insanlara acırım.  Ama Allah’ın kelamını duydukları halde, hale ısrarlı oynanan oyunu görmek istemeyenlere kızıyorum. Ne diyelim Allah hidayet versin.

Hiç değilse, şehit aileleriyle empati yapsınlar.

Tarih gözleri olduğu halde görmeyen, kulakları işittiği halde duymayan bu insanları affetmeyecek. Gören gözler ise bu ülkenin yeniden dünya liderliğine şahitlik edeceklerdir. Çünkü bu millet silkindi ve kendine döndü. Allah bizim yar ve yardımcımız olacaktır.

Hadi kalın sağlıcakla.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co