Küresel Güçlerin oyunları

Küresel Güçlerin oyunları

KÜRESEL GÜÇLERİN OYUNLARI VE DEĞERLERİMİZİ KORUMAK

Biz üst akıl, siyonizm ya da küresel güçlerden bahsederken, bazı kardeşlerimiz bunlar ‘hikaye’ diyorlarmış. Onlar ne derse desin, gözünü güç ve para hırsı bürümüş Nemrut’un çocukları, proje üstüne proje üretiyorlar…

Bunlar tek projeyle de yetinmiyorlar, günü birlik falanda yapmıyorlar projelerini, ilaç sanayinden, sosyal medyaya kadar herşeyi kendi lehlerinde, mazlumların aleyhinde kullanıyorlar.

Önceki gün Prof. Dr. Nevzat Tarhan’da, küresel güçlerin üç oyununa dikkat çekti;

“1-Aile değil sen önemlisin,

2-Menfaatin için arkadaşını harca,

3-Yaşamın amacı zevk tatmini” mesajları verildiğini yazdı.

Tabi bu oyuna gelenleri gördükçe de insanın içi sızlıyor. Örneğin, boşanmaların her geçen gün artması ve gençlerin evlilikten kaçmaları hocamızı doğruluyor. Bu durum ise toplumun temel taşı olan aileye temelinden sarsıyor.  Daha kötüsü ise gençlerin evlilikten kaçmaları.

Önceki gün dostlar, bu konuyu masaya yatırdılar. İnanın yaşı elliyi geçen kardeşlerimizin çoğu bu durumdan tedirgin olduklarını belirtiyorlar. Sonra geç evlilikler başladı. Adam 35 yaşında evleniyor…

Birde çocuk edinmekten kaçınanlar çıktı. Neymiş, bakması zormuş! Be kardeşim, çocuk varsa hayat vardır.

 

ARKADAŞ SEÇİMİ ÖNEMLİ

İkinci madde, arkadaşını harcayabilirsin. Oysa bu durum bizim kültürümüzde neredeyse yok denecek kadar azdı.

Şimdilerde ise arkadaşlık ayaklar altına alınmaya başlandı. Özellikle gençler arasında yaygınlaşıyor, gençler sır verecek ve güvenecek arkadaş bulamıyoruz, şeklinde konuşuyorlar.

Tabi üzüm üzüme baka baka kararıyor ve yanlışlı mücadele etmediğimizde küresel güçlerin oyunu da kutuyor maalesef…

Tecrübeli insanlar, göster arkadaşını ne olduğunu söyleyeyim derlerdi. Demek ki, yeni dünyada arkadaşlık değerleri de ayaklar altına alınacak…

Nereden biliyorum, bunu birzat konuştuğum gençler söylüyor.

Herşey madde olmuş ağabey, dostuk falan onlar sözlükte kalmış, yıllarca herşeyimi paylaştığım arkadaş, kız arkadaşımı kapmış, diyor…

Vay be!

 

YAŞAM ZEVK DEĞİL, İMTİHANDIR

Evet, en önemli küresel oyun ise, yaşam eğlenceden ibarettir felsefesinin yaygınlaşması. Kendi için yaşamak, hayattan zevk almak, kimsenin çilesini çekememek, bana ne! Gibi ifadele çok duymaya başladık bu durum kendi nefsimize düşkünlüğümüz göstermektedir.

Gerçi yukarda saydığımız bu üç madde henüz bizim Anadolu’da yaygın değil. Biz insanı yaşat ki, devlet yaşasın ülküsü ile büyüdük.

Dediğim gibi değerlerimizi değiştirmek ve yozlaştırmak adına oyun üstüne oyun kuruyorlar. Proje üretiyorlar. Peki ne yapmak lazım.

Elbette mücadele gerekli. Çünkü biz batılı değiliz, onlar gibi düşünemeyiz. Biz hala arkadaşlığın kardeşlik olduğunun bilincindeyiz. Ailenin korunması gerektiğini inanıyoruz. Ve kendimiz dışındaki dostlarımızın farkındayız.

Son söz, küresel güçlerin oyunları sadece bununlada bitmiyor. Siyasetten, ekonomiye her türlü değersizliği aşalamaya çalışıyorlar.

Bize düşen ise değerlerimize, daha doğrusu öz kültürümüze, inancımıza sım sıkı sarılmaktan geçiyor.

Aslında başka çaremizde yok. Kökü kurumuş bir ağaç nasıl kurursa, biz de eğer kendi kültürümüze sahip çıkmaz isek Allah göstermesin öylece kuruyup gideriz.

Eğer diriliş müjdesini duymak istiyorsak, küresel güçlerin oyunlarını bozup, kendi oyunumuzu kurmaya çalışacağız.

Kalın sağlıcakla.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co