Kurban Kardeşlik Bayramıdır

Kurban Kardeşlik Bayramıdır

KMTSO Başkanı Serdar Zabun

Kurban Kardeşlik Bayramıdır

 

KAHRAMANMARAŞ/ kısa adı KMTSO olan Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Zabun,” Kurban bayramı, kurban kesme kesemeyenlere pay verme bizim kurban kardeşliğimiz, kardeş bayramımızdır,” dedi.

Bayramlar Kardeşlik günleri , Ramazan- Kurban Bayramı, Milli Bayramlarımız ki Zaferlerle dolu Ağustos ayı ve 30 Ağustos Zafer Bayramı milli bayramlarımızla her zaman kardeşliğimizin pekiştiği günler olmaktadır..

KURBAN, BİZLERE KARDEŞ OLMANIN KIYMETİNİ HATIRLATIR

Serdar Zabun: “ İslam’ın en önemli ibadetleri arasında yer alan Kurban, Allah’a yakınlık sağlamaya vesile olandır.

İnsanlık tarihi boyunca Allah’a yakın olmak üzere kurban ibadeti yerine getirilmiştir. İslam Alemi, kurban kesmekle Allah’ın emrine boyun eğmiş ve kulluk bilincini koruduğunu canlı bir biçimde ortaya koymuş olur.

Kurban, kardeşliğin, paylaşmanın, mazluma sahip çıkmanın en güzel vesilesidir.

Kurban, toplumda dayanışma ruhunu canlı tutar, sosyal adaletin gerçekleşmesine katkıda bulunur.

Başkan Zabun : “ Fakirin de varlıklı kullar aracılığıyla Allah’a şükretmesine, dünya nimetinin yeryüzündeki dağılımı konusunda karamsarlık ve düşmanlıktan kendini kurtarmasına ve kendini toplumunun bir üyesi olarak hissetmesine vesile olur.

Kurban, bizlere insan olmanın hakkını, kardeş olmanın kıymetini, paylaşmanın hazzını, şükrün faziletini hatırlatır.

Umuyorum ki, dünya üzerinde, bu mübarek bayram hürmetine, insan onuruna yakışmayan zulüm biter ve mazluma kurtuluş, zalime azap olur.

Bu duygularla, tüm İslam Aleminin, yüce Türk Milletinin, tüm Kahramanmaraşlı hemşehrilerimizin, ülkemizin kalkınması için işçisinden işverenine büyük bir azimle çalışan iş dünyamızın Kurban Bayramını en derin hislerimle tebrik ediyorum.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co