“Kurban Bayramı Paylaşmak Demektir”

“Kurban Bayramı Paylaşmak Demektir”

Hac farizesi için Kutsal Topraklarda bulunan Başkan Fatih Mehmet Erkoç

“Kurban Bayramı Paylaşmak Demektir”

 

KAHRAMANMARAŞ/ Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç “Kurban Bayramı” dolayısıyla Mekke den halkın bayramını kutladı..

Allah herkese en kısa zaman da hac görevini yapmayı nasip etsin, diyerek yaptığı yazılı açıklamada: Başkan Erkoç mesajında şu ifadelere yer verdi: “Yardımlaşma, dua ve bereket dolu bir Kurban Bayramına daha ulaştık. Şimdi ailelerimizle, dostlarımız, komşularımız, akrabalarımızla Bayram’ın mukaddes sevincini paylaşma zamanı. Dünya meşgalelerimizi bir kenara bırakıp anne-babamızın ellerini öpeceğiz. Kurban ibadetimizi ifa edeceğiz. Şehrimizdeki tüm evlerin kapıları çalınacak, insanlarımız birbirlerine bayram ziyaretlerinde bulunacaklar.

Dargınlıkları, küskünlükleri, Allah’ın emriyle unutup barışacağız. Tüm hemşehrilerimizle gönül birliği içinde Bayramımızı idrak edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle Kurban Bayramı’nın barışmalara, helalleşmelere, kardeşliğimizin perçinlenmesine, sevinçlere ve müspet heyecanlara vesile olmasını diliyor, tüm hemşehrilerimin bayramını içtenlikle kutluyor, büyüklerin ellerinden, küçüklerin gözlerinden öpüyorum. Allah, hepimize birlikte nice bayramlar görmeyi nasip etsin.”





Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co