Kurban Bayramı Kardeşliğimizi Pekiştirsin

Kurban Bayramı Kardeşliğimizi Pekiştirsin

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç,

Kurban Bayramı Kardeşliğimizi Pekiştirsin!

KAHRAMANMARAŞ/ Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, “Kurban Bayramı kardeşliğimizi pekiştirsin, bayramı birlikte yaşayalım,” dedi.

Kahramanmaraş Gazetesine bir değerlendirme yapan Başkan Fatih Mehmet Erkoç,” “Bayramlar birlikte yaşanırsa bir anlam ifade eder, Kurban Kesmeyen komşularımıza bir pay verisek bir anlamı olur,” diyerek herkesin bayramını kutladı.

Başkan Erkoç ; “Bir kez daha mübarek bayramımıza kavuşuyor, Hz. İbrahim’in, oğlu Hz. İsmail’i adayışındaki fedakârlığın sırrına erişiyoruz.

Kurban Bayramları, bereket günleridir. Bizleri birbirimize ve Yüce Allah’a yaklaştırır.  Bize hayatın geçiciliğini, asıl zenginliğimizin kardeşlik olduğunu, tevazuunun vazgeçilmez değerini anlatır.

Kurban, bizi kibirden ve ona bağlı yanılgılardan uzaklaştırır. İnsanlığımızın özünü kavramaya yöneltir. Bayramlar, yoksul, sahipsiz, elden ayaktan düşmüş komşularımıza koştuğumuz günlerdir. Çaresizliği, umutsuzluğu, kimsesizliği biz bu mübarek günlerde savuştururuz. Mahrum ve hüzünlü komşularımızla aramızdaki mesafe hızla kapanır. Dostluğumuz pekişir. Yılın diğer günlerinde de dayanışma ve yardımlaşmayı sürdürebilmemize imkân veren bir başlangıç noktası, bir tazelenmedir Kurban Bayramları. Allah, hep birlikte nice bayramlar görmeyi, hepimize iki cihanda yüz aklığı nasip etsin.

Bu duygu ve düşüncelerle Kurban Bayramı’nın barışmalara, helalleşmelere, kardeşliğimizin perçinlenmesine, sevinçlere ve müspet heyecanlara vesile olmasını diliyorum. Yakın coğrafyamız başta olmak üzere yaşanan acıların sona ermesini, Türkiye’de ve dünyada barış ve esenliğin hâkim olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum. Herkesin yakınlarıyla birlikte, huzur içinde güzel bir bayram geçirmesini temenni ediyor, tüm halkımızın Bayramını kutluyorum. Daha güzel günlerde, nice bayramları birlikte paylaşmak ümidiyle…”

Bugün Arafatta Allaha yalvaran, ve hacı olan İslam aleminden gelen hacı adaylarımızın haclarınıda tebrik eder, gitmeyenlere de Allah en kısa zamanda hac yapmayı nasip etsin diye dua ediyorum,” dedi.

 

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co