Kuran Eğitim Merkezinde ilk toplantı yapıldı

Kuran Eğitim Merkezinde ilk toplantı yapıldı

Kahramanmaraş İl Müftülüğünce Hayrullah mahallesinde modern bir şekilde yaptırılan 300 yatak kapasiteli Kuran eğitim merkezi ilk misafirlerini ağırlamaya başladı.  Onikişubat Kaymakamı Mustafa Anteplioğlu ile Onikişubat Belediye başkanı Hanefi Mahçiçek görev yapan din görevlileriyle Eğitim merkezinde buluştu.

Yapımına 2013 yılında başlanılan ve başta Kahramanmaraşlı hayırseverilerin katkılarıyla İl Müftüsü Muhammed Gevher’in büyük özverisiyle gece gündüz demeden çalışılarak çok kısa bir zamanda Kahramanmaraş’a kazandırılan Kuran eğitim merkezinde Acemli Kuran Kursundan 171 öğrenci barınıyor.

Bölgenin en büyük Kuran eğitim merkezi özelliğine sahip olması ve hafızlık müessesine hizmet edecek eğitim merkezinde ilk toplantı İl’de görev yapan din görevlilerine oldu. Binanın tamamlanmasıyla Onikişubat ve Dulkadiroğlu İlçe müftülükleri aylık mutad toplantıyı burada gerçekleştirmenin sevinci yaşadı.

Program Ulu Cami İmam hatibi Mustafa Arifoğlu okumuş olduğu Kuran tilavetiyle başladı. Abdülhamit Han Camii İmam Hatibi Ömer Faruk Şirikçi de dua etti.

Programda Onikişubat Kaymakamı Mustafa Anteplioğlu yaptığı konuşmada Kahramanmaraşlıların vefakâr olduğunun altını çizdi buranın yapımında bizim insanlarımızın çok emeği var dedi. Kaymakam Anteplioğlu; “Bizim insanlarımı vefakâr, cefakâr. Kendisine gidildiğinde inandığında varını yoğunu hep vermiştir. Burası da bunun en güzel örneğidir. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Buranın bu aşamaya gelmesinde İl Müftümüz Muhammed Gevher’in çok büyük bir emeği var” dedi.

Onikişubat Belediye başkanı Hanefi Mahçiçek, “Yapılacak olan duaya ihtiyacımız var, Ülke olarak ihtiyacımız var bizde bu duadan payımızı almak için buradayız” dedi.

kuraneğitim (2)

İl Müftüsü Muhammed Gevher, görevlilerin ayda bir kes taşın altına elini koyduklarını söyledi. Para toplamanın zorluluğuna da değinen Müftü Gevher 300 kapasiteli yatılı öğrenci eğitim merkezi bu hale geldiğini belirtti.

Onikişubat İlçe Müftüsü Abdullah Demir Camiler ve din görevlileri haftasında böyle bir yerde toplanmanın mutluluğunu yaşadıkları belirterek katılımcılara teşekkür etti.

Daha sonra Kuran Eğitim merkezi misafirlerce gezildi, yemek ikramında bulunuldu.

Diyanet Sen Şube başkanı Ekrem Arslan buranın Kahramanmaraş için büyük bir kazım olduğunu vurguladı, emeği geçenlere teşekkür etti.

Din Bir sen ve Din Görevlileri başkanı Şevket Bozdoğan da bu projenin Şehrimize kazandırılmasında emeği geçen başta İl Müftüsü Muhammed Gevhere ve tüm hayırseverlere şükran sundu. Bozdoğan sıkıntılı bir dönemde olduklarını da vurguladı birleştirici rolü bulunan din görevlileriyle bir arada bulundukları için mutlu olduklarını söyledi.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co