Kur-an kursunu başarı ile bitirenler belgelerini aldılar. 

Kahramanmaraş İl Müftülüğü ve Kamimder tarafından Bağlarbaşı İmam Hatip Ortaokulu’nda düzenlenen Okullar  Hayat Bulsun Projesi kapsamında düzenlenen Yaz Kur-an Kursu’nu başarı ile bitiren kursiyerlere mezuniyet  belgeleri verildi.

ha5

Törene Dulkadiroğlu ilçe Belediye Başkanı Necati Okay, Kahramanmaraş İl Müftüsü Muhammed Gevher, Gaziantep İl Müftüsü Ahmet Çelik,  Ticaret Borsası Başkanı Ahmet Duran Balsuyu, Kasiad Başkanı Ali Arpasatan, Kamimder Başkanı Yunus Doğru, , İşadamı Mahmut Arıkan, Milli Eğitim yetkilileri, Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Nursel Reyhanlıoğlu,  kursiyerler ve ve vatandaşlar katıldı.

ha8

Törenin açılış konuşmasını yapan Bağlarbaşı İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Adem Yiğiter; “Şunları belirtti; “Sayın Dulkadiroğlu Belediye Başkanım, Sayın Ak Parti Kadın kolları başkanım, Sayın İl Müftülerim, Sayın milli eğitim müdür yardımcılarım, Sayın milli eğitim müdürüm ve şube müdürlerim, çok kıymetli imam hatip sevdalısı iş adamlarımız, kıymetli hanımefendiler, beyefendiler  okullar hayat olsun projesi kapsamında il müftülüğümüz ve Kamimder aracılığı ile okulumuzda faaliyet gösteren yaz kuran kursu mezuniyet programına hoş geldiniz, şeref verdiniz. Değerli Hazirun, işimi ağır, işimiz güç, işimiz çetin, işimiz kula bağlı. Allah yar ve yardımcımız olsun. Sizleri saygı ile selamlıyorum” dedi.

Daha sonra kürsiye gelen İl müftüsü Muhammet Gevher ise şunları söyledi; “ Yavrularımızın Yaz kuran kursunun sonuçlandırma toplantısı bereketli olacağına inanıyorum. Mevlamızın rahmetinin bereketinin üzerimize gelmesine, sıkıntıların gitmesini vesile olacağına yüce Allah’tan temenni ediyorum. Çünkü Kuran-ı Kerim’de ilgili bir gayret, ben bu gayreti gösteren okul müdürümüze, Kamimder Başkanımıza dolayısıyla emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bu güzel merasimimiz hayırlara vesile olur. Yaz kuran kurslarımızda çalışanlar, yavrularımız, veliler ve katkı da bulunanlar en büyük mücahit, Bunlar 43 derece de burada dininin İslam’ı tarafsız sağlam bir şekilde öğrenmek için imam hatip okullarımızı seçtiler. Allah’ta böyle buyurmuyor mu, her işi ehline verin. İşimiz kolay değil ama aşılamayacak ta bir işimiz yoktur diyorum. Bu yavrularımızın Allah izninin açık eylesin. Saygılarımı sunuyorum.”

Gaziantep İl Müftüsü Ahmet Çelik ise;“Sözün kısası ve anlamlısı önemlidir. O toprağa ne ekerseniz onu alırsınız. Biz çocuklarımıza güzel şeyler verirsek, güzel eğitimden geçirirsek elbette ki onların geleceğini daha güzel hazırlamış oluruz. Kuran-ı Kerim bize iki önemli görev yükler. Biri maddi açıdan Allah’ın kâinata koyduğu zenginliği çıkartıp, insanlığın hizmetine arzu etmektir. İkincisi de Kuran-ı Kerim’in getirdiği Ahlaki kurallarla yaşayarak toplumsal hayatımızı düzene, huzura, rahata, birliğe kavuşturmaktır. Cenabı Hak bize her ikisini de nasip etsin. Allah zorluklarımızı kolaya nasip etsin. Ben inanıyorum ki Biz Allah der bir adım atarsak Allah’ta bize ikinci üçüncü adımları atmaya imkân verecektir. Ben bu hizmetlerin oluşumunda A’dan Z’ye emeği geçen bütün kardeşlerimin canı gönülden tebrik ediyorum. Tabi en büyük sevabı verecek olan Allah’tır. Ama kulun da kula yaptığını teşekkür düşer bize, Cenabı hak bizim birliğimizi bozmasın. Allah’ın rahmeti bereketi üzerinizde olsun.” Dedi.

Kamimder Başkanı Yunus Doğru ise şunları belirtti; “ Toplantıya katılan herkese teşekkür ederim. Yavrularımız için bir kurs açtık ve onu da tamamlamış bulunuyoruz. Bize desteğini esirgemeyen, bize her zaman yardımcı olan başta Dulkadiroğlu Belediye başkanımız var, Milli Eğitim Müdürlüğümüze, bize maddi ve manevi destek olan iş adamlarımıza çok teşekkür ediyorum. Allah yardımcıları olsun. Burada emeği geçen herkesten Allah razı olsun. Gönülden büyük fedakârlıklar gösteren hiçbir beklenti vermeden yardımcı olan herkese sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.” Dedi.

Konuşmaların ardından, Kur-an okundu.  ilahiler okundu, dedikodunun ve gıybetin ne kadar kötü olduğu tiyatro ile sahnelendi. Daha sonra kursta başarılı olanlara mezuniyet belgeleri takdim edildi.  Gelen konuklara tarhana aşı ve ayran ikram edildi.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co