Künefe Karmen de yenir !

Künefe Karmen de yenir !

KAHRAMANMARAŞ/ Karmen Pasteneleri yönetim kurulu başkanı Teyfik Karaman , kendisine özgü ustalığı ile Künefe yaparak basın mensuplarına ikram etti.

Karmen  künefesinin Marka Tescili alması yolunda hızla koşan Karmen Pastaneleri yönetim kurulu başkanı Teyfik Karaman: Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası Meclis üyelerine ikram ettiği ünlü Künfesini önceki gün Kahramanmaraş’ta yayın yapan Haftalık gazetelerin çalışanlarına ikram etti.

Hatay’daki yöresel ürünlerin yurt içi ve dışında tanıtmaya çalışılan künefeyi bizde çok iyi yaparız diyerek ortaya çıkan ilk onayı KMTSO Meclis üyelerinden alan Teyfik Karaman:” Bu benim 50 yıllık mesleğim, Künefe de de iddalıyım,”dedi.

Karaman: “ Karmen Pasteneleri ve Ünlü mamülleri bir Marka , buna Künefeyi de eklemek istiyorum, yiyin bakın beğenirseniz yazın , eksiğimiz varsa onu da yazın biz eleştiriye açığız diyerek ustalğını gazetecilere Tescililetti..

Gazeteciler: Bekir Doğan, Neşe Yıldızhan, Mehmet Fiskeci, Adem Gemci , Halil Hınaz, İsmail Koyuncu, Kahramanmaraş Gazetesi Sahibi Gülay Doğan, Teyfik Karaman ustanın Künefesini yiyerek test etti not verdi.. Kahramanmaraş yapılan en güzel künefe olduğunu ifade eden gazeteciler oldu.

Teyfik Karaman : “Bölge içerisinde üretilen ürünlerin bölge dışında bölgenin ismiyle anılmasını sağlamaya çalışıyoruz. Bu şekilde bizler hem burada üretilen ürünlerin kar payını artırarak bölge dışında bölge ismiyle anılmasıyla da beraber bölgenin tanıtımına ciddi bir ivme sağlayacağını düşünüyoruz.

Maraş Dondurması gibi : Künefe denildiği zaman Hatay akla gelir ama bizde onlardan geri olmadığımızı gösteriyoruz,” dedi.

Karaman: Türkiye’de coğrafi işaret almış 187 patentli ürünümüz var. Bir o kadar da başvuru sürecinde olan var. Bizler bu projeyle daha uzman ve akademik bir yaklaşımla sonuca daha hızlı gitmeye çalışacağız.” Karmen Pastaneleri Künefesi olarak marka olacağız bunun mücadelesini veriyoruz,” dedi..

Maraş Dondurması, Marka Tescili için yapılmış bir ürün.. Gaziantep baklavasından sonra künefenin ikinci sırayı alacağını yani Karmen Künefe olarak marka olacağız ,” diye konuştu..

Hatay, Adana, Gaziantep, Kahramanmaraş ve Bölgede yapılan Künefe hemen her pastanede yapılmakta ayrı bir damak zevkine sunulmakta olup, Karmen Pastanesi ve Teyfik Karaman ustamız ise mesleğe yeni bir damak zevki katıyor…

Teyfik Karaman: Künefe Karmen Pastenesinde yenir buyurun gelin diyor..

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co