Kul Projeler yapar ama

Kul Projeler yapar ama

KUL PROJELER YAPAR AMA…

İnsanlık tarihinde çok az rastlanan acılar ve gözyaşları ile yeni bir yıla girdi, insanlık… Bunun yanı sıra ülkemizde  üretilmek istenen terörist faaliyetler, kapital imparatorlarının ve onun güç şemsiyesi altında yer alanlar tarafından projelendirilmiş, sahneye konmuş  evlere ateşler düşüyor.

Olup biteneler karşısında şeytanı haklı çıkartmak için yoğun çaba sarf eden bu çakallar, bilmiyorlar ki, “ Allah nurunu tamamlayacaktır”diyerek yazıma başlamak istiyorum.

Ortadoğunun kaderi , insanlığın kaderi kadar eskidir, çoğu önemli hadiseler bölgede yaşanmış ve bu bölgeden dirilecektir insanlık…Habil ile Kabil, Nemrut ile İbrahim(as), Firavun ile Musa(as) mücadelesi bu topraklarda olmuştur ve artık kıyamete doğru da gidiyoruz…

Küresel imparatorluk kuranlar başarılı da olmuş  ancak Külli İrade Sahibi Rabbimiz, oyunları bozar ve son hükmünü verir.

KÖKÜMÜZDEN KOPARMAYA ÇALIŞTILAR

Prof. Dr. Nadim Macit ve Prof. Dr. Hilmi Demir Ülke Tv de,  Teo Stratejisi ile ilgili değerlendirmeler yapmış, dinledikten sonra bu konuda iki ayrı makale ele almıştım. Arkadaşım, İbrahim Gülsu yazıyı okuduktan sonra bana döndü ve bu tip konularda toplumu aydınlatmaya devam etmek gerek diyerek, benzer yazıları kaleme almamı istemişti.

Yıl başı akşamı zaman bulduk,biraz daha okuma fırsatı buldum, Prof. Macit bir yazısında şöyle bir tespit yapıyor; “Post modern imparatorluk kurma yolunda proje hazırlayanlar, her şeyi ahlaki ve insani kıymetler alanından araçlar alanına taşıyarak bu milletin kültürel değerlerini parçalamakta, direnç noktalarını kırmakta ve küresel güçlerin (ABD ve AB) politik hedeflerine uygun bir dille adeta ateşe malzeme taşımaktadır.

Amaç, Kapitalist kültürel mantığın bütün araçlarını ve sömürü faaliyetini meşrulaştırmaktır. Sömürgeci güçlerin yayılışını meşrulaştırmak için üretilmiş dini-politik bir araçtır. Dolayısıyla Ilımlı İslam; neo-liberal mantığa uydurulmuş ve içeriğini kaybetmiş din anlayışıdır… Bu projeye inananlar İslamın koymuş olduğu esasları çıkar ve güç uğruna görmezlikten gelmektedirler.

Açıktır ki Ilımlı İslâm denilen yorum; dinin anlam haritasını çok sinsice bulandıran, bozan ve çarpıtan bir yaklaşımdır. Ne yazık ki bu okuma, bir değer algısından ve üretiminden daha çok var olmanın hesaplarını yapmakta; milli siyaseti yönlendirmenin ve küresel stratejik hedeflere eklemlenmenin bütün malzemelerini sunmaktadır.

Batı kaynaklı her tehdidi, ürettikleri sahte İslam anlayışıyla meşrulaştırma girişimi, kendi varlıklarını sürdürmek içindir…” diyor

ÖZGÜRLÜK ALINIP SATILMAZ

Not aldığım önemli bir tespit ise şu oldu, hocamız diyor ki; “Oysa özgürlük alınıp-satılan meta değildir. Alınan-satılan özgürlük, esaretin kalıbıdır. Ne var ki kendilerini zillete alıştıran insanlar esareti özgürlük sanabilirler.

Tekrar başa dönelim. Kapital imparatorluğu kuranlar, ki dünyayı idare edenler onlardır, bunlar ülkelerin kaynaklarını emmek için, önce öz kültürlerinden uzaklaştırırlar toplumları. Cahaletlerini kullanarak, bölerek, israf toplumu yaparlar v.s

Bizim üzerimizde de benzer oyunlar kurup, projeler ürettiler. Kardeşi kardeşe düşürdüler, sağcılık-solculuk, alevi-sünni, Türk-Kürt diyerek…

Bizi birbirimize yakınlaştırmadılar, böylece ötekiledik birbirimizi, oysa bu bizim kültürümüzde yoktu. Bize müminler kardeştir diye öğretilseydi, oturur konuşurduk birbirimizle…

Tabi ki kültürel yabancılaştırma, bir toplumu istila etmenin çatışmasız ve kansız yoludur. Bunun içindir ki; bir toplumun değer yargılarını, ahlâki ve insani esaslarını çarpıtmak, insanları dilsiz, tarihsiz ve coğrafyasız yapmakla eş değerdir. Bunu bilenler boş durmadılar! Elli hatta yüz yıllık projeler yaptılar. Şimdi islam hedefte, önce ılımlı dediler, şimdi İslam-a fobi diyerek, bu güzel dinimizi öcü göstermeye çalışıyorlar. Meshepler üzerinden , bizi bölüyorlar, olmaz kabullenemiyorum.

Uzakmak istemiyorum, özetle bildiğim bir şey var, insan doğru yolda olmalı, doğru yaşamalı, bunu da kendini Yaşatan Hay için yapmalı. Fazla hesap yapanların bir gün hesabı karışacaktır, kendi hesapları başlarına geçecektir, diyor saygılar sunuyorum.

Kalın sağlıcakla.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co