KUKLACI VE KUKLALAR

KUKLACI VE KUKLALAR

KUKLACI VE KUKLALAR

“Görev, makam ehline verilmezse o toplum kendi yıkılışını beklesin!” Hadis

“Eden kendisine eder. Yapan, bulur ve çeker. Unutma! Kazanmak koca bir ömür ister. Kaybetmeye ise anlık gaflet yeter(Mevlana)

“Devlete sadık,erdemli, liyakat ve ehliyet sahiplerini yönetici olarak atayabileceğimiz bir sistem kuramazsak yeni paralellerden kurtulamayız(Pr.Dr. Cem Zorlu)

Yazımı üç özlü söz ile girdim. Aslında son olayları bu üç cümle özet olarak anlatıyor. Ama biz gelelim başlıkta yer alan kuklacı ve kuklalara.

Siz bir haberi aktarayım. “ABD’li Emekli Askerden Şok İtiraf: İslam Kaybedecekti, Biz Kazanacaktık(17 Temmuz 2016 Pazar 10:50-Haber 7) İçeriği şöyle;”FETÖ lideri Fethullah Gülen’in önderliğindeki darbe girişiminin ayrıntıları gün yüzüne çıkmaya başladı. ABD’li Emekli Askerden Şok İtiraf: İslam Kaybedecekti, Biz Kazanacaktık. Amerika’da bir kanala Türkiye’de yaşanan darbe girişimi hakkında canlı yayına katılan ABD’li emekli asker Ralph Peters’in açıklamaları şaşırtmadı. Peters, canlı yayında “Eğer darbe başarılı olsaydı, İslamcılar kaybedecek, biz kazanacaktık” dedi. Evet adam haklı, doğru söylüyor ama utanmadan da bizden daha delil istiyorlar.

Ancak bu darbenin kuklaları belli fakat kuklacı tam olarak kim?  Gerçi Cumhurbaşkanımız açıkladı ama bir de kalemine güvendiğim Yazar Mehmet Ali Bulut’un yorumuna bakalım ve kuklacıyı daha iyi anlayalım. (Haber-7 17 /07/2016) Yazının başlığı

İHANETİN EN AĞIRI

Bizim neslimiz darbeler nesli. Bir ömre dört beş darbe ve birkaç muhtıra sığdırmış kaç nesil var yeryüzünde? Biz o şanslı(!) nesiliz.Biz ordusundan, siyasetçisinden, aydınından, sermayedarından bol miktarda ihanet görmüş bir milletin çocuklarıyız. Hıyanetin her türlüsünü yaşamışız millet olarak.

Ama böylesini hiç yaşamamıştık. Meğerse ihanetin en ağırı arakadan geliyormuş!

Biri çıkıyor din adına, Allah adına hareket ettiğini söylüyor. Sen elinde ne var ne yok eteğine döküyorsun. Bir de bakıyorsun ki onun yetiştirdiği insanlar, onun hizmetinde olduğunu söyleyen askerler senin tankını ele geçirip senin üstüne sürmüşler.

Eee işte ahir zaman demek öyle bir şey. Deccalın Mesih postuna, tilki, kurt ve ayının insan postuna büründüğü bir çağ! Batılın hak, hakkın batıl gösterildiği, zalimin mağdur, mazlumun zalim diye sunulduğu, puştluğun, hıyanetin erdem sayıldığı bir çağ.

Artık hiçbir şey bizi hayrete düşürmüyor.  Ama hakikaten, Peygamber efendimizin (asv), ahir zaman ümmetini, o gün ortaya çıkacak “yol göstericiler”in gerçek yüzünü görmemiz için yaptığı ikaz ilginç:

“Allah’ım bizi Mesih deccalların ve Süfyan’ın şerrinden koru”

Ne kadar ilginç bir ikaz!  “Deccalın şerrinden bizi koru”!  demiyor. Çünkü mümin, deccalı zaten tanır.  Ama süfyan öyle mi? Mesih Deccal öyle mi?

Onlar, İslam’ın kahramanları, “halaskar” (kurtarıcı) olarak ortaya çıkacaklar. Kimi vatanı kurtarıyorum diye ortaya atılacak kimi ahireti kurtarıyorum diye… Belki başlangıçta onlar da kendi mahiyetlerini bilmeyecekler ama hadiselerin dili çözüldüğünde siretler suretlere yansır!

BU İŞİN SPONSORU KİM?

Buluut yazısını şöyle sürdürüyor; “Hepimiz biliyoruz ki her darbenin arkasında harici bir kuvvet vardır. En milli görünen 60 ihtilalinin bile bir sponsoru vardı. Amerika!

18 Eylülün kahramanlarına, Amerika elçisi “bizim çocuklar” demişti. Düşünün ki o darbe olduğunda millet darbe oldu diye Rabbine hamd etmişti. Bu millete neler yaşattılar…

Neden?

Türk milleti ayağa kalkamasın, Türk milleti boyunduruk altında kalsın!.

Arkasında kim vardı? Amerika!”(Yazının devamı da ilginç merak edenler internetten ulaşabilirler)

DERİN ABD VEYA ÜST AKIL

Üst akıl dediğimiz ya da derin amerika, bazıları da bu güce gnostik akıl diyor. Her ne ise, bu güç mazlum milletleri sömürmeye alışmış, emperyalist emellerini her yere yaymış, yüzlerce yıldan beri kandan beslenen silah ve uyuşturucu ticaretini elinde bulunduran, istediği zaman para ve altın üzerinde spekülatif iniş ve çıkışlar yapma gücüne sahip, ABD, İngiltere ve Almanya gibi ülkelerin merkez bankaları üzerinde de etkili olan,  mazlum milletlere güç gösterisi ile her dediğini yaptıranlar. İşte kuklacı bunlar. Arkasında siyonizm var, 17-25 Aralık’tan tutun da bütün darbelerin ve karanlık girişimlerin arkasında direkt veya entirek olanlar bunlar. İşte kuklacı, işte kuklalar. Kalın sağlıcakla.

 

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co