Kudüs Müslümanların kırmızı çizgisidir, aşılamaz!

Kudüs Müslümanların kırmızı çizgisidir, aşılamaz!

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Kudüs Müslümanların kırmızı çizgisidir diyerek İsrail ve ABD’ye tepki gösterdi.

Başkan Mahçiçek; “Dünyanın en kadim medeniyet merkezi Kudüs, bugünlerde en zor dönemlerinden birini yaşamaktadır. ABD Başkanı Trump’ın talihsiz ve tarih bilmez anlayışla Kudüs’ü İsrail’in Başkenti olarak ilan etmesi; tüm dünyayı tekrar ateş çemberine çevirmeye yöneliktir. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın da belirttiği gibi; bu kutsal şehir tüm Müslümanların “haremi ismetidir”, gözbebeğidir. Bu anlayışla, tüm dünya yıllarca hakları hiçe sayılan Filistinli müslümanların, Arapların yanındadır.

Türkiye her zaman olduğu gibi bugün de mazlum coğrafyaların, uluslararası arenada sesi olmuştur ve olacaktır. Unutulmasın ki; Kudüs Müslümanların kırmızı çizgisidir ve aşılamaz.

Biz de Onikişubat Belediyesi olarak Filistin halkıyla dayanışma içerisinde olacağız. Tüm Müslümanların kalbinde yeri ayrı olan Harem-i Şerif’de yine ibadet edeceğiz ve coğrafyamıza, kardeş Filistin halkımıza huzurun, adaletin ve barışın gelmesi için dualar edeceğiz.

Mevcut durumda kadim Kudüs Kenti için, Müslüman coğrafyalarındaki fikir ayrılıklarını bir kenara bırakıp birlik olmalıyız ve ortak bir akılla hareket etmeliyiz. Dünya barışına katkı sunan tüm kurum ve kuruluşlara çağrı yapmalıyız; barışcıl söylem ve eylemlerimize istikrarlı bir şekilde hız vermeliyiz.

Tüm insanlığın, Müslümanların Kudüs’e olan bağlılığının ve inancının daim olmasını diliyoruz” dedi.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co