KUDÜS İLE ÜMMET DİRİLECEK

KUDÜS İLE ÜMMET DİRİLECEK

 

“ABD Başkanı Donald Trump, son günlerde yaşadığı siyasi çıkmazdan kurtulmak ve seçim sürecinde siyonist lobisine verdiği sözü tutmak için Müslümanların ilk kıblesi Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanımaya ve ABD büyükelçiliğini Kudüs’e taşımaya karar verdi. İslam dünyasında büyük tepkiyle karşılanan bu kararın hayata geçirilme tarihinin belirlenmesi ise tesadüfi değil. İngiliz ordusunun 9 Aralık 1917’de Osmanlı Devleti’nden aldığı Kudüs, işgalinin 100. yılında bu sefer ABD’nin kirli planlarının merkezi oldu. İngiliz komutanı Edmund Allenby’in 11 Aralık 1907’de törenle karşılandığı Kudüs’te, bu kez ABD’nin hamlesi sonrasında gösteriler düzenleniyor.” Bu haber tabi tüm Müslümanların kalbine ateş düşürdü.

Efendimiz(sav) dünyada olsaydı acaba bu yaşananlar karşısında ümmete ne derdi? Sorusunu kendi kendime yönettim ve başımı öne eğdim.

Ancak, dünkü sayısında Milli Gazete şöyle bir başlık atmış: “ Komutanı, Muhammed(sav) olan ümmet asla boyun eğmez!”

Ne  şüphe!

 

 

ATEŞİ YAKIP KAÇAMAZ!

Konuyu biraz açalım, aslında ABD başkanı kendini oraya getirenlere karşı diyet ödedi. Söz vermişti, yerine getirdi. Ancak bilsinler ki, bu şer gibi görünen hadiseden hayırlar çıkacak. Ümmetin dirilişine neden olacaktır.

Dün onlarca telefon aldım, hocam bu konuda bir yazı kaleme al ve yüreğimizi soğut, diyenler vardı içlerinde.

Biraz daha açılım konuyu: “ Bu hadise Ortadoğu’da adeta bir atom bombası yaptı. Saatli bomba gibi. Tabi sağ duyulu insanlar, her dinden vicdan sahibi olanlardan de tepkiler birbiri ardı sıra geldi.

Akademisyenler:  “BM Güvenlik Konseyi’nin 1967 ve 1973’te aldığı kararlara göre Doğu Kudüs işgal altında bir bölgedir. BM tarafından İsrail’in işgali altındaki bölge olarak tanımlanan bir yere ABD’nin büyükelçiliğini taşıma kararı BM kararını hiçe saymak anlamına gelir. 400 sene Osmanlı Devleti’nin himayesinde kalmış bir bölgenin tam da 100 sene önce Osmanlı’nın elinden çıktığı günde İsrail’e başkent yapılmaya kalkılması asla tesadüf değil. Trump bu kararı Kudüs’ün İsrail’in eline geçişinin 50’inci yılında, Haziran ayında 1967 savaşının yıl dönümünde alacaktı ancak ertelendi. Nereden bakarsanız bakın bu planlanmış bir konu. ABD medyası da özellikle buna dikkat çekiyor. Bunlar bir tesadüf değil.”diyorlar.

Hamas Türkiye Temsilcisi Cihat Yağmur: “Alınacak olan karar her ne olursa olsun Kudüs Filistinlilere aittir. Buranın İslam toprağı olduğu gerçeğini asla değiştirmeyecektir. Kudüs’ün İsrail’in başkenti ilan edilmesi Müslüman bir ülke olan Filistin’de gayri meşru bir yapıya sahip olan siyonist işgal güçlerinin baskı ve zulümlerini destekleyici mahiyette olacaktır.”

Filistin Dostluk Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Hazem Antar: “Türkiye’nin Kudüs çıkışı tüm Filistinlilerin ve İslam aleminin gönlüne su serpti. Hiçbir Arap liderinden böyle bir çıkış görmedik. Bu kararla Filistin halkı sokaklara dökülecek. Yeni intifada yakındır. İsrail buna hazır olsun.” Dedi.

Evet bu gün Cuma, ümmet bu konuda emperyalist ABD ve İsrail’e karşı ayakta olacak, tepkiler gösteercek. Bu yeni haçlı seferine dur diyecek.

Şimdi herkes tarafını seçdi. Kudüs bir turnusol kâğıdı oldu. Kamuyonu baktım, ortak bir ses vardı. Kısmen rahatladım.

Tabi Memur  Sen Basın açıklaması yaptı(yarın bu konuda köşe yazacağım), sosyal medye da yer yerinden oynadı, ulusal gazeteler ve televizyonlar da tepkiler dillendirildi ve bu haksızlık karşısında yapılana anladığım kadarı ile öfkeler dinlemeyecek, büyüyecek. En güçlü ses ise, İslam Birliğinden gelecek diye düşünüyorum.

M.Akif İnan hocamız Kudüs’ü ağlarken düşünde görmeş, biz ise inşallah gülerken göreceğiz. Bu hadise büyük dirilişin sebebi olacak, tabi siyonist İsrail’in de sonu!

Allah nurunu tamamlayacaktır.  Kalın sağlıcakla.

 

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co