Küçüksır’ın 50 yıllık sorunu bitiyor

Küçüksır’ın 50 yıllık sorunu bitiyor

KASKİ Genel Müdürlüğünün, Onikişubat İlçesi Küçüksır Mahallesinde içme suyu şebeke hattı çalışması başlatmasının ardından mahalle sakinlerinin yüzü gülüyor.

Kahramanmaraş genelinde içme suyu ve kanalizasyon hizmetlerine dur durak bilmeden devam eden KASKİ bugüne kadar içme suyu şebeke hattı yapılmayan Onikişubat İlçesi Küçüksır Mahallesinde içme suyu şebeke hat çalışmasına başladı. Toplam 10 km hat yapımı ve 1 adet 100 tonluk depoyu kapsayan çalışmalar hız kesmeden devam ediyor.

Küçüksır Mahalle Muhtarı Fatih Bacak:’’50 yıllık hayalimiz gerçek oluyor’’

Küçüksır Mahalle Muhtarı Fatih Bacak mahallede yapılan çalışmalarla ilgili açıklamalarda bulunarak şunları söyledi:’’ Bu çalışma benim mahallemin 50 yıllık hayalidir. Mahallemizde içme suyu şebeke hattı yoktu. Vatandaşlar çeşmelerden evlerine döşedikleri borularla yarımşar saat olmak şartıyla münavebeli olarak suyu kullanmaya çalışıyordu. Bu sürede güneş enerjilerimizin depolarını bile dolduramıyorduk. Düşünün yarım saatte ne gibi ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz”

“Bu hizmet 50 yıldır benim mahalleme gelmedi ama ilimizin büyükşehir olmasından sonra hizmet görmeye başladık. Gördüğünüz gibi KASKİ’nin iş makineleri çalışıyor. Allah’ın izniyle sularımız da musluklarımızdan akmaya başlayacak. Bu hizmetlerin bizlere verilmesinde emeği olan başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Fatih Mehmet Erkoç’a ve KASKİ Genel Müdürlüğümüze mahallem ve şahsım adına sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co