Küçükdevlet; “Özlük haklarımızın iyileştirmesini bekliyoruz”

Küçükdevlet; “Özlük haklarımızın iyileştirmesini bekliyoruz”

Büro Memur-Sen Kahramanmaraş Şube Başkanı Halit Küçükdevlet;

“Özlük haklarımızın iyileştirmesini bekliyoruz”

 

KAHRAMANMARAŞ/ Büro Memur-Sen Kahramanmaraş Şube Başkanı Halit Küçükdevlet, “Vergi haftası sebebi ile düzenlediği basın toplantısında, özlük haklarının iyileştirilmesini bekliyoruz” dedi.

     Başkan Halit Küçükdevlet: “Bilindiği gibi, her yıl Şubat ayının son haftası Vergi Haftası olarak kutlanmaktadır.

    Vergi Haftası’nı Maliye Bakanlığı ve Gelir İdaresi Başkanlığı’nın üst yönetimi kutlarken, kamu görevlileri yaşadıkları mağduriyetler nedeniyle maalesef kutlayamamaktır.

     Ülkemiz ekonomisinin can damarı herkesin de bildiği gibi devletin gelirlerinin toplanması ve bu gelirlerin harcamasında düzenin sağlanmasıdır. Gelirlerin toplanmasında ve harcama düzeninde yaşanacak bir aksaklık ülkemizin mali ve sosyal yapısını zora sokar, ülkemizin her alanında sorunlar yaşanır, milletimiz dara düşer.

İşte bu kutlu ve önemli görev, kendinden ve ailesinden fedakârlık gösteren, mesai mefhumu gözetmeden gecesini gündüzüne katarak çalışan kamu görevlileri tarafından yerine getirilmektedir.

     Halit Küçükdevlet: “ Her yıl milyarlarca lira vergiyi toplayan, milyarlarca lira değerindeki evraklara büyük bir risk alarak imza atan kamu görevlilerimiz ülkemiz ve milletimiz için ter akıtmakta ancak emeğinin karşılığını alamamaktadır.

Ülkemiz ekonomisiyle övünmemizi sağlayan kamu görevlilerimizin emekleri, yöneticiler tarafından görmezden gelinmektedir. Maalesef yöneticiler kamu görevlilerinin sorun ve taleplerine kulak tıkamaktadır. Verilen sözler tutulmamaktadır.

      Büro Memur-Sen olarak, Maliye’deki kamu görevlilerimizin emeğinin ve alın terinin karşılığını istiyoruz. Kamu görevlilerimizin mali ve özlük haklarının iyileştirilmesini istiyoruz. Kamu görevlilerimizin sorunlarının çözüme kavuşturulmasını, taleplerinin karşılanmasını istiyoruz.

       Her şeyden önce, gelir uzmanlığı ve defterdarlık uzmanlığı sınavlarının en kısa sürede açılmasını istiyoruz. Hatırlanacağı üzere yaptığımız görüşmeler ve eylemler sonucunda Maliye Bakanı Naci AĞBAL geçtiğimiz yıl referandum öncesinde Maliye Bakanlığı ve Gelir İdaresi Başkanlığı merkez ve taşra teşkilatı kadrolarında görev yapan kamu görevlileri için Kurum içi Uzmanlık Sınavı Kanun Tasarı taslağının hazırlanıp Başbakanlığa gönderildiğini duyurmuştu. Ancak bu açıklamanın ardından herhangi bir gelişme yaşanmadı. Beklenti içerisine sokulan kamu görevlilerimiz artık oyalanmamalıdır. “çalışma yapıyoruz, sona gelindi” şeklinde açıklamalarla kamu görevlilerimiz kandırılmamalıdır. Verilen sözler tutulmalı kurum içi gelir uzmanlığı ve defterdarlık uzmanlığı sınavları acilen açılmalıdır” dedi.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co