Küçükdevlet: “Kamu görevlileri hakkını almalı”

Küçükdevlet: “Kamu görevlileri hakkını almalı”

Büro Memur-Sen Kahramanmaraş Şube Başkanı Halil Küçükdevlet:

“Kamu görevlileri hakkını almalı”

 

KAHRAMANMARAŞ/ Memur-sen de bir basın toplantısı yapan, Büro Memur-Sen Kahramanmaraş Şube Başkanı Halil Küçükdevlet, “ Kamu çalışanları öz verili çalışıyor ama haklarını alamıyor özlük haklarının iyileştirilmesi gerekir,” dedi.

Halil Küçükdevlet : Her yıl düzenli olarak Sosyal Güvenlik Haftası kutlansa da kurumda çalışan kamu görevlileri ellerinden alınan mali ve özlük hakları nedeniyle Sosyal Güvenlik Haftası’nı maalesef kutlayamamaktadır.

Küçükdevlet: “ Sosyal Güvenlik Kurumu çalışanları, çok sayıda hizmeti beşikten mezara kadar tüm vatandaşlarımıza vermektedir.

Küçükdevlet : Sosyal Güvenlik Kurumu, vatandaşlarımızın hızlı ve kaliteli hizmet almasını amaçlamaktadır. Ancak, bu amacın gerçekleştirilmesinde en büyük paya sahip olan kurum çalışanları göz ardı edilmektedir. Kendisinden ve ailesinden fedakarlıkta bulunarak, özveri ve gayretle gecesini gündüzüne katarak, mesai mefhumu gözetmeden çalışan kamu görevlilerinin maddi anlamda karşılığını alamaması büyük bir adaletsizliktir. Genel Yetkili Sendika olarak bu adaletsizliğin giderilmesini ve kamu görevlilerimizin hakkının, emeğinin ve alın terinin karşılığının verilmesini istiyoruz.

Kıymetli Basın Mensupları,

Uygulanan yanlış politikalar, mali ve özlük haklarda yaşanan kayıplar nedeniyle Sosyal Güvenlik Kurumu’nda çalışan kamu görevlileri, başka kurumlara geçmek istemektedir. Kuruma yeni başlayan kamu görevlileri dahi kurumu terk ederek başka kurumlara geçmektedir. Bu gidişle kurumda alanında uzman personel kalmayacaktır. Bunun sonucu ise ülkemize ve vatandaşlarımıza zarar verecektir.

Büro Memur-Sen olarak Sosyal Güvenlik Haftası’nda kurumda çalışan personele yapılan haksızlıklara ‘Yeter artık’ diyoruz. Büro Memur-Sen olarak, kurumdaki kamu görevlilerinin insanca yaşamasını, evine gülen yüzle gitmesini istiyoruz.

Değerli Basın Mensupları Kıymetli Arkadaşlar,

Sosyal Güvenlik Haftası, önce kurumda çalışan kamu görevlileri mutlu edilerek değer kazanacaktır.

Bunun için:

–           Kurum personeli uzmanlaştırılmalı, İl Sosyal Güvenlik Uzmanı/Sosyal Sigorta Uzmanı kadroları açılmalıdır.

–           Kurumda çalışan tüm kamu görevlilerimizin hakkı olan fazla mesai ücretleri, ikramiyeler ve ek ödemeleri verilmelidir.

–           Şeflerin özel hizmet tazminatları ve ek ödeme oranları yükseltilerek uğradıkları maaş adaletsizliği giderilmelidir.

–           İcra memuru, denetmen, uzman, müfettiş kadrolarına dışarıdan değil, Sosyal Güvenlik Kurumu’nda yıllarca görev yapmış kamu görevlileri atanmalıdır.

–           4/B’li olarak görev yapan personel en kısa sürede kadroya geçirilmelidir.

Genel Yetkili Sendika Büro Memur-Sen olarak açıkladığımız bu haklı talepler, en kısa sürede dikkate alınarak Sosyal Güvenlik çalışanlarımızın mağduriyetlerine son verilmelidir.,” dedi.

 

 

 

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co