KTF 3. defa açıldı

KTF 3. defa açıldı

 

KAHRAMANMARAŞ/ 3. Kahramanmaraş Tarım Fuarı, KAFUM Fuar merkezinde düzenlenen törenle bölge çiftçilerinin hizmetine açıldı.

ECR Fuarcılık Ltd.Şti. tarafından organize edilen bölgenin en büyük tarım fuarı olan KTF açılışına, sadece vekiller katıldı.

Ankara da Kahramanmaraş tanıtım günleri olması sebebi ile Milletvekilleri, Belediye Başkanları, daire müdürleri ve basın mensupları Ankara da bulunması sebebi ile Kahramanmaraş’ta fuar açılışına , her kurumun, vekili katıldı.

Tarım sektörünü Kahramanmaraş’ta buluşturan KTF fuarı 28 Eylül 1 Ekim Tarihleri arasında Kafum Fuar merkezinde sabah saat 10 akşam 21 saatleri arasında gezile bileceği bildirildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan Fuar açılışında ilk konuşması Kahramanmaraş Gıda Tarım Hayvancılık il Müdürü İhsan Emiralioğlu ,” Tarım sektörü çalışan ve sektöre makina üretenlerin bir araya getirdiği , yenilikleri görerek yaşadığımız fuarımızın 3. açıyoruz, ilimize ve bölge çitçilerimize hayırlı uğurlu olsun,” dedi.

SONY DSC

KMTSO Meclis Başkanı Hanefi Öksüz ise : ” Bugün KMTSO Başkan vekili olarak değil, sizlere sanayici de değil, Çiftçi Hanefi Öksüz olarak konuşmak istiyorum, Dede ve Baba Mesleğim çitçiliktir. 50 yılı aşkın süredir tarımla uğraşan bir sanayiciyim, Tarım da çeşit olması için bu sektöre yatırım yapıyorum, tarım benim sevdamdır.

Hanefi Öksüz: ” Bu sebeple biraz tarım üzerine konuşalım: Hollanda Konya büyüklüğünde bir devlet ama bizim 5 katımız tarım ihracatı var, Meksika da bir çiftlik sadece Konya büyüklüğünde bir ucundan bir ucu 150 km. böylesine dev çiftlikler var, bizde toprak var, su var hava var, ama tarım yok, kimyasal gübre kullanımı ile topraklarımızı maf ettik, bugün kimyasal gübre ve ilaç kullanmamıza rağmen istediğimiz tarım ürünlerini elde edemiyoruz, Tarım olmazsa olmazımız, İnsan varsa acıkıyorsa üç öğün yemek yiyecekse orada tarım olmazsa olmazımızdır.

Bu sebeple tarıma çok daha önem vermemiz gerekiyor..

Kentsel dönüşüme önem veriyorum, Kentsel dönüşüm gibi eski fabrikalarında kentsel dönüşümü yapılarak tarım alanlarından çıkarmak gerekir.. toprak çok değerli, yeni bina yaparsınız ama yeni tarım alanı yapamazsınız, çünkü toprak dünyamızda sınırlı bu sebeple ovadaki gece kondu ve sanayi kuruluşlarını verimsiz topraklara kaydırarak buralarda da kentel dönüşüm yapmalıyız,” dedi.

Hanefi Öksüz, yurt içi ve yurt dışında yaşadığı olayları da anlatarak konuşmasını tamamladı.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ramazan Karadutlu” Tarım hayatımızın vaz geçilmez bir ürünü ve Tarım fuarları da çifçimizle teknolojiyi bir araya getiren  bir etkinlik olduğu için Büyükşehir Belediyesi olarak sonuna kadar destek veriyoruz,” dedi.

Kahramanmaraş Vali Vekili Bayram Öz ise : ” Tarım teknoloji ile birleştiği zaman ülkemize hayırlı hizmetlere vesile oluyor,” dedi.

Tarım Gıda ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Dr. Nihat Pakdil ise yaptığı konuşmada: ” Tarımda kendi kendine yeten ülke değil ihracat yapan ülke olmak için çalışıyoruz ve Türkiye tarım ve sanayi birleştirdiği gün yenilikleri yakalayacak ve kendi isminden söz ettirecektir..”! dedi.

Konuşmalardan sonra ise açılış asıllar değil vekiller tarafından yapılarak kapılarını açan Fuar Cumartesi günü ise bakanların ziyaret etmesi bekleniyor..

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co