KSÜ’de, İç Kontrol Sistemi paneli düzenlendi

KSÜ’de, İç Kontrol Sistemi paneli düzenlendi

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürlüğü tarafından “İç Kontrol Sistemi Uygulamalarında Etik İlke ve Yöntemleri” konulu panel düzenlendi.

KSÜ Senem Ayşe Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen panelin moderatörlüğünü Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Abdullah Soysal yaptı. “Çalışma hayatında başarı tek başına yeterli değildir. Onu daha anlamlı kılacak değer, etik ve ahlaktır” diyen Soysal, “Yapılan işin ahlakla buluşması gerekir. Buluşmadığı zaman insani olmayan yol ve yöntemlere başvurulmasına neden olur” dedi.

İlk panelist olarak söz alan KSÜ İç Denetim Birim Başkan Vekili Eshabil Karabıyık “İç Kontrol Sistemi” başlıklı sunumunu gerçekleştirdi. Karabıyık, “İç kontrol, personelin kişiliğinde başlar, tüm çevresine hatta halka kadar dayanır.” dedi.

KSÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdür Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Alimcan Buğda da “Hesap Verilebilirlik Çerçevesinde Etik İlke ve Yöntemler” başlıklı sunumunu gerçekleştirirken, hukuksal, ahlaksal ve inanç açısından hesap verilebilirlik hususunda katılımcıları bilgilendirdi. Buğda, “Yapılan iş ve işlemlerde, toplumun hassasiyetleri de göz önünde bulundurulmalıdır.” şeklinde konuştu.

KSÜ İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Necati Demir ise “İş Hayatında Etik İhlaller” başlıklı sunumunu gerçekleştirdi.

Panele KSÜ harcama birimlerinde çalışan personeller katılırken, Doç. Dr. Abdullah Soysal tarafından panelistlere plaket takdim edildi.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co