KSÜ’de Eğitim Gören Bosna-Hersek’li Öğrenciler Rektör Deveci’ye ziyaret

KSÜ’de Eğitim Gören Bosna-Hersek’li Öğrenciler Rektör Deveci’ye ziyaret

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) tarafından 2016 yılının Bosna–Hersek ile Dostluk ve Kardeşlik Yılı ilan edilmesiyle başlayan ilişkiler, güçlenip gelişerek devam ediyor.

İkili ilişkilerin geliştirilmesiyle birlikte KSÜ’de eğitim gören Bosna-Hersek’li öğrencilerin sayısı da önemli ölçüde arttı.  KSÜ’de eğitim gören öğrenciler Bosna-Hersek ile ilişkilerin güçlenmesi için gönüllü kültür elçiliği yapan Osman Nalbant ile birlikte Rektör Prof. Dr. Durmuş Deveci’yi ziyaret etti.

Rektör Deveci, Osman Nalbant ve Bosna-Hersek’li öğrencileri Senato Toplantı Salonunda kabul ederek bir süre görüştü. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Rektör Deveci, Bosna-Hersek’le olan ilişkilerin eğitim alanında olduğu gibi diğer alanlarda da tesisi ve geliştirilmesinin tarihi bir sorumluluk olduğunu ve bu ilişkilerin daha da kuvvetlenmesi için gayret ettiklerini belirtti.

KSÜ’de eğitim gören Bosna-Hersekli öğrencilerin sayısını arttırmak, kardeşlik ilişkileri ve medeniyet birlikteliğini sürdürmek için çalışmaya devam ettiklerini belirten Rektör Deveci, Bosna-Hersek ile kurulan ilişkilerde desteğini esirgemeyen Osman Nalbant’a teşekkür etti.

Osman Nalbant ve Bosna Hersekli öğrenciler Rektör Deveci’ye konukseverliği ve Bosna-Hersek ile ilişkilerin geliştirilmesi yönünde attığı önemli adımlar için teşekkürlerini sundular.

Bosna –Hersekli öğrenciler Rektör Deveci’ye ziyaretin anısına Bosna-Hersek Vranduk Kalesinin resmedildiği tablo takdim ederken, Rektör Deveci’de öğrencilere çeşitli hediyeler verdi.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co