KSÜ

KSÜ

Seçim bitti – Barış dönemi olsun !..

Seçim bitti.. Rektör adaylarını belirledik.. kararı YÖK ve Cumhurbaşkanı verecek..

Üzülerek belirtelim ki : Her rektörlük seçiminden sonra Türkiye genelinde sadece KSÜ de değil rektör seçilen kişi : diğer rektör adaylarını harcar.. KSÜ de biz barış ve kardeşlik görmek istiyoruz.. tüm adaylarımız kıymetlidir..

İlk 10 aday aldığı oylara baktığımız zaman : Bir birinden çok farklı olmadığını görüyoruz.. KSÜ Rektörü Prof.Dr. Mehmet Fatih Karaaslan 74 oy, Prof.Dr. İlhami Taner Kale 73 oy yani arada sadece bir oy var..

Hangisi iyi- hangisi kötü diye biliriz, yada 21 oy alan Mehmet Fatih Kılıç ile Rektör Mehmet Fatih Karaaslan arasında fark nedir ? mesele burasını görmektir..

Onun için : Sayın Cumhurbaşkanı Rektör olarak kimi atar bilemiyorum ama : Kimin olduğundan daha çok Rektör olan kişinin kadrolara sahip çıkarak KSÜ deki 19 bin öğrenciyi nasıl 50 bin yaparım hep beraber bunun hesabını yapmamız gerekiyor..

KSÜ Tıp Fakültesi hastanesinin yüzde 80 kapalı, hemşire , hizmetli sağlık personeli olmadığı için açılamıyor.. 400 civarında sadece hemşire alınacak ama alacak adam yok hep beraber buna kafa yormaları gerekiyor..

KSÜ de dün yapılan seçimlerde : adam adama markaj yapılarak alınan oylar ise şöyle oldu..

1- Prof.Dr. Mehmet Fatih Karaaslan: 74

2- Prof.Dr. İlhami Taner Kale: 73

3- Prof.Dr. Durmuş Deveci: 55

4- Prof.Dr. Orhan Doğan: 55

5- Prof.Dr. Ertan Bülbüloğlu:54

6- Prof.Dr. Aydın Akkaya:40

7- Prof.Dr. Sami Özgül: 36

8- Prof.Dr. Mahmut Kemal Kıymık: 24

9- Prof.Dr. Sinan Baş:22

10- Prof.Dr. Mehmet Fatih Kılıç: 21

Tüm hocalarımız kıymetlidir.. eğer öyle olmasa hiç biri profesör olamazdı.. demik ki KSÜ den 10 Profesör ortaya çıkmış bir yarışa girmiş hepsini tebrik ediyorum..bu bir yarıştır, bir yıkılan bir de yıkan olacaktır…

Karakucak güreşlerinde cazgır :” Pehlivan – Pehlivan, alta düştüm diye üzülme, üste çıktım diye sevinme !” der ve Allah Allah diyerek iki yiğidi meydana sürer..

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Rektör olarak kimi atarsa diğerlerinin onun etrafında toplanarak Kahramanmaraş için çalışmasını bekliyoruz..

Bakın bir kere daha söylüyorum: 1992 de KSÜ ile birlikte kurulan tüm üniversitelerin en az öğrencisi olanın 55 bin öğrencisi var son sırada yer alan KSÜ ise 19 bin , Afdan yararlanarak geri dönenler ve sınfta kalanlarla bile 24 bin civarında bir öğrencimiz var ki bu çok az..

Yeni rektörümüzden : KSÜ de en az 50 bin öğrenci olmalı, yeni bölümler açılmalı, daha çok öğrenci alınmalı, tabi bununla birlikte Yurt meselesinin Yurt-Kur ile görüşülerek çözülmesi gerekir..

Öğrenci geldi: yatacak ve barınacak yer olmazsa kayıt dondurur kaçar gider, yada seneye bir sınava daha girmek için memleketinin yolunu tutar..

KSÜ en az 15 Fakülte, Meslek yüksek okulları ile ilk 5 yılda 50 bin öğrenci 2023 de ise 100 bin öğrenciyi hedeflemeli..

Eğitim Fakültesinin tüm bölümleri açıldığı gibi: Acil olarak KSÜ Hukuk fakültesinin açılması gerekiyor..

Hoca yok bahana seni ben kabul etmiyorum.. hoca bulunun, Şehrimizde genç hukukçular var bunlar yüksek lisans, doktora öğrencisi olarak alınarak, Yar.Doç. olarak yetiştirile bildiği gibi hukuk hocaları bulunur yeterli gerekli şartlar sağlansın ..

Yeni rektörün kim olacağı değil Kahramanmaraş’a bugünden sonra ne yapacağı çok önemli, Muhtemel rektör adayılarımız bugünden sonra ataması yapılıncaya kadar ne yapacağını bir dosyasını çıkarmalı ve rektör olduğu gün bunu basına açıklamalıdır..

Kim olursa olsun hayırlı olsun diyorum..

Kazanan Kahramanmaraş olsun

İyi günler..

 

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co