KSÜ ve Türk Kızılayı, Öğrencileri Birlikte Giydirecek

KSÜ ve Türk Kızılayı, Öğrencileri Birlikte Giydirecek

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) ve Türk Kızılayı Kahramanmaraş Şubesi, KSÜ’de eğitim gören ihtiyaç sahibi öğrencilere giyim yardımı ulaştırmak amacıyla ikili işbirliği protokolü imzaladı.

Rektörlük makamında gerçekleşen protokol imza töreninde konuşan üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Durmuş Deveci, bu protokolün Kızılay ile yapılacak diğer önemli projeler için önemli bir zemin oluşturacağını ifade ederken bu gibi projelerin artarak süreceğini belirtti. Protokolün sosyal girişimcilik açısından da güzel bir proje olduğunun altını çizen Deveci, “Amacımız ihtiyaç sahibi öğrencilerimize yardımları, onları rencide etmeden ulaştırmayı sağlamak. Bu protokolle Kızılay tarafından bize ulaşacak giyim yardımlarını düzenli ve tertipli bir şekilde giyim mağazası kalitesinde öğrencilerimize sunacağız” diye konuştu.

Kızılay’ın 147 yıllık köklü bir geçmişe sahip olduğunu belirten Türk Kızılayı Kahramanmaraş Şubesi Başkanı Av. Şenol Bilginer, “Din, dil, ırk, renk ayrımı gözetmeden 147 yıldır insanlığa hizmet götürüyoruz. İnsanlar nasıl bu kadar uzun süre ayakta kaldığımıza şaşırıyor. Hedef insan olunca 147 yıl değil 147 bin yıl daha ayakta kalmaya devam edeceğiz” diye konuştu. Bilginer, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi ile imzalanan bu protokolün birlikte yapılacak diğer projeler için önemli bir temel oluşturduğunu vurguladı.

İmzalanan protokol çerçevesinde Türk Kızılayı Kahramanmaraş Şubesi tarafından temin edilecek giysiler, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Rektörlüğü’nce ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştırılacak. Protokol, Kızılay’ın giyim yardımı yaptığı süre zarfında devam edecek.

kan (4)

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co