KSÜ Tıp Fakültesi’nin bir başarısı daha

KSÜ Tıp Fakültesi’nin bir başarısı daha

KAHRAMANMARAŞ/ Gittiği hastanelerde amaliyat olamazsın delinen Fatma Demiryürek’e Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Tıp Fakültesi hastanesin de Baypas ameliyatı yapılarak sağlığına kavşut..

Bir buçuk yılda 5 hastane gezen fakat baypasa uygun değil denerek ameliyat edilmeyen hasta Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Sağlık, Uygulama ve Araştırma Hastanesi’nde (SUAH) gerçekleştirilen başarılı bir operasyonla sağlığına kavuştu.

Niğde’de yaşayan kalp hastası Fatma Demiryürek bir buçuk yıl önce rahatsızlanarak önce Bor Devlet Hastanesi’ne ardından Niğde Devlet Hastanesi ve Kayseri Tıp Fakültesi Hastanelerine gitti. Gittiği her hastaneden baypas yapılmasının risk taşıdığı için yapılamayacağı cevabını alan Demiryürek ailesi, rapor ve cdleri Hacettepe tıp fakültesi ve Ankara’da hizmet veren özel bir hastaneye göndererek görüş istediler fakat aldıkları yanıt baypas yapılamayacağı yönünde oldu.

Aynı sorunu daha önce yaşayan bir arkadaşlarının tavsiyesi üzerine KSÜ SUAH’a gelen Fatma Demiryürek’e KSÜ Tıp Fakültesi Kardiyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sami Özgül başkanlığında başarılı bir ameliyat yapılarak hasarlı damarı onarıldı.

Operasyonu yürüten Prof. Dr. Sami Özgül taşıdığı risk nedeniyle bu ameliyatı yapabilen merkezin Türkiye’de çok az olduğunu söyledi. Prof. Dr. Özgül “Bu hastanın özelliği şu; ameliyat olma özelliğini kaybetmiş ameliyatta masada kalabilir bir hasta, onun için Türkiye’de kimse bu hastayı ameliyat etmez. Kronik total oklüzyon dediğimiz önemli bir damar tıkalı bunu da Türkiye’de açabilen merkezler çok az, sadece birkaç isim gerçekleştirebiliyor” diye konuştu.

“İlgili ameliyat uzun, zor ve incelikli bir işlemdi. Ekibimizle birlikte yürüttüğümüz ameliyatla hasarlı damarı başarılı bir şekilde açtık” diyen Prof. Dr. Özgül ”Dünyada ne yapılıyorsa burada yapabiliriz gereken ekipman ve cihaz desteğiyle KSÜ SUAH’ta her türlü ameliyat yapılabilir hastane olarak bu anlamda iyi bir düzeydeyiz” dedi.

Ameliyatı yapan doktorlara ve hastane çalışanlarına teşekkür eden Nuri ve Fatma Demiryürek çifti “Allah hocalarımızı başımızdan eksik etmesin. Bize mucizeyi yaşattılar “ şeklinde konuştu. “Yurt dışına gitmeye gerek yok. Kahramanmaraş’ta da bu zor ameliyatlar yapılıyormuş” diyen Fatma Demiryürek, “ Allah başımızdan eksik etmesin hocalarımızı insanlar üzüntüden ağlar biz ameliyat çıkışı mutluluktan ağladık” diye konuştu.

baypas (2)

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co