KSÜ Rektörü Deveci, gazetecilerle bir araya geldi

KSÜ Rektörü Deveci, gazetecilerle bir araya geldi

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Durmuş Deveci, ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’ onuruna verilen akşam yemeğinde Kahramanmaraş’ta görev yapan ulusal ve yerel basın temsilcileri ile bir araya geldi.

KSÜ Avşar Yerleşkesi Merkez Kafeterya VIP Salonunda düzenlenen yemek sonrası konuşan Rektör Deveci, ulusal ve yerel basın temsilcilerine davetlerine icabet etme nezaketi gösterdikleri için teşekkür etti. Bütün basın emekçilerinin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlayan Rektör Deveci, 2017 yılına ilişkin KSÜ’de gerçekleştirilen yenilikler, akademik başarılar, sosyal ve kültürel alanlardaki gelişmeler, öğrenci odaklı projeler, yıllara göre artış gösteren yerli ve yabancı öğrenci sayıları ile üniversiteyi daha ileri noktalara taşımak adına atılan adımlar hakkında bilgilendirme sunumu yaptı.

KSÜ Rektörü Deveci, Gazetecilerle Bir Araya Geldi (3)

Konuşmasında Kahramanmaraş’ta faaliyet gösteren kuyumculuk ve imalat sanayii sektörlerine önemli bir katma değer katacak olan ve inşaat çalışmaları büyük ölçüde tamamlanan Kahramanmaraş Tasarım ve 3D Modelleme Merkezine önemli bir yer veren Rektör Deveci, bugüne kadar Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı desteğiyle 1,7 milyon lira harcanan proje için Avrupa Birliğinden 4 milyon avro proje desteği aldığını söyledi.

Kahramanmaraş Tasarım ve 3D Modelleme Merkezinin yüzde 90 KSÜ yüzde 5 Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası ve yüzde 5 Kahramanmaraş Kuyumcular Odası ortaklığıyla yürütüleceğini ve projenin Türkiye çapında kabul gören 9 projeden biri olduğunun altını çizen Rektör Deveci, “AB’den alınan 4 milyon avroluk destekle Kahramanmaraş Tasarım ve 3D Modelleme Merkezin makine ve ekipmanların kapasitesi arttırılarak bölge ve ülke ekonomisine katkı sağlamasını hedefliyoruz.” diye konuştu.

KSÜ Rektörü Deveci, Gazetecilerle Bir Araya Geldi (4)

Rektör Deveci projenin 23 Ocak 2018 Salı günü Ankara’da gerçekleştirilecek olan toplantıda Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü ve AB yetkililerinin katılımlarıyla imzalanacağını söyledi.

Rektör Deveci konuşmasının sonunda basın mensuplarının gündeme ilişkin sorularını da cevaplandırdı.

KSÜ Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. İsrafil Orhan da bölge hastanesi olma yolunda önemli gelişmeler kaydeden KSÜ Tıp Fakültesi Hastanesinin güncel durumu ve yapılan yeniliklere ilişkin bilgiler verdi.

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü onuruna gerçekleştirilen yemek programına Rektör Prof. Dr. Durmuş Deveci, Rektör Yardımcıları ve üniversite üst düzey yöneticileri katıldı.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co